Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikusz benjaminusz meggyógyitá...

Fikusz benjaminusz meggyógyitása hogyan?

Figyelt kérdés
Sok levele lehulott kb 70 % kevést fény kap, és most tartósan 10 fok alatti hőmérsékletbe volt . Hogyan lehetne heyrehozni felerősiteni?valami tápoldat sokféle megoldás érdekel.

2022. márc. 20. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Az enyém már majdnem 2 méteres. Néha szokott "betegeskedni", azaz sok levelet hullat le, és az ágak felnyurgulnak.


Most iszonyú dús és gyönyörű. Én azt szoktam csinálni, hogy levágom ezeket a csupasz ágakat rövidebbre, amiken épp nincs levél. Akkor kicsit karcsúbb és tömörebb lesz.


Az is lehet ültetni. Én általános tapoldatot használok kb kéthavonta ezyd, ha eszembe jut. Mindenképp napos meleg helyre kell tenni és a huzatot kerülni.

2022. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tápoldat az nem a helyrehozáshoz kell, hanem folyamatosan, a tápanyaghiány elkerülésére. Kivéve, ha gyökérproblémákat is okozott a hideggel párosuló túlöntözés, olyankor nem szabad tápoldatozni.

Vágd vissza az egészt, formázd. De csak akkor, amikor már melegebb és nagyon világos helyre tetted. Ez a lényeg, a jó hely, ettől fog helyrejönni.

2022. márc. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!