Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik ágvágó olló lenne...

Melyik ágvágó olló lenne praktikusabb, a rávágós vagy a mellévágós rendszerű?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy melyiket vásároljam, ezért lenne szükségem tapasztalati úton megszerzett információkra.


Nyilván fontos tudni, hogy milyen célra fogom használni.

Olyan ágvágót keresek, ami min. 40mm átmérőjű nyers ágak elvágására alkalmas (1vágással). Néha vágnék vele száraz ágakat is. max 15000 Ft-ig gondoltam (áttételes, teleszkópos alu nyelű). Tehát nem akarok olcsót venni, de mivel hobbikertészkedéshez lesz nem venném meg a profi pl. Falco terméket.


Eddig összeszedett információim:

a rávágós csak száraz ágra jó. Jobban kopik, jobban meg van terhelve az alsó rész(üllő).

A mellévágósat főleg nyers fára ajánlják.

De láttam olyan jobb minőségű rávágós ollókat, melyre azt írták (de hogy igaz-e) mindenfajta fára ajánlják, szinte univerzális.

Ami eddig negatívum volt a mellévágósnál, h kicsúszhatnak a kisebb ágak a pengék között, de sztem ez nem olyan nagy probléma.


2022. márc. 25. 06:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem rávágós van, de pont, hogy a nyers ágakat tudom vele a legkönnyebben vágni.
2022. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen különbség, hogy melyik jó száraz vagy nedves fára.

A rávágóssal kisebb erővel tudod elvágni ugyanazt az ágat. A mellévágóssal meg szebb munkát végzel, ha gyümölcsfák metszéséhez használod, nem bozótirtáshoz. Mivel a rávágós hagy egy csonkot, amiről legyűröd a háncsot, és elhal.

Ha a kisebb ágak kicsúsztak a pengék közt, az attól lehetett, hogy a két pengét összefogó csavar meglazult. Ha így használod, akkor a támasztóél oldalra kihajlik egy idő után, és nem is lehet már utána jól használni.

Olyan teleszkópos nyelűt ne vegyél, amiknél a nyél kerek keresztmetszetű, mert ezek könnyebben elhajlanak. Azok a jók, amiknél a nyél ovális. Ami nem teleszkópos, annál lehet kerek, mert az végig vastag.

Akár már itt az első Muta is jó, ha olcsót akarsz, ez neves márka:

[link]

2022. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a MUTA 13371-es van, 4 éve kb. Szerintem nagyon jó.

Első voltam.

2022. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Min. 40mm? Az sok, arra már min. egy ilyet néznék:


[link]


Vagy ha magasabban kell létra nélkül vágni akkor egy ilyesmit, bár ez már drágább kategória, van olcsóbban is, csak hirtelen erre kattintottam rá:


[link]

2022. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

40 nm-es ágaknál betojsz a harmadik után.

Ilyen vastagságra inkább vennék egy akkus láncfűrészt.

2022. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nem azt mondtam h csak 40mmes âgakat vágnék. De nem baj ha tudja, még van Fűrészem is.
2022. márc. 25. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Ha azt írtad, hogy olyat akarsz, ami min. 40mm-es ágakat is elvág az azt jelenti, hogy vannak ilyen ágak, amiket le akarsz vágni. Ha meg nem akkor?
2022. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!