Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van ez a 'zöld hulladék' olás...

Van ez a 'zöld hulladék' olás dolog, hogy lehetne könnyebbé tenni?

Figyelt kérdés
Nem elég hogy kerteszkedek, vagjam méretre, kossem össze csokrokba, de nem akármilyen spárgával, avagy tegyem bele zacskóba, de nem ám akármilyen zacskóba..

#zöldhulladék #Verzik a kezem #Azt érzem hogy leszarom #Nem csinalom többet
2022. márc. 27. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha van kerted, miért viteted el a hulladékot? Komposztáld magadnak.
2022. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kifejted legyszi

?

2022. márc. 27. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Komposztálni kell, vagy elégetni.

[link]

[link]


Az égetés miatt fogok kapni a fejemre, de könyörgöm mennyivel jobb az ha - ahogy a kérdező írja - összekötögetjülk, becsomagoljuk, elviszik egy olyan dízel járművel ami éves szintén sok-sok tonnyáni füstöt okád ki és a gyártása során meg még sok100 tonnányi veszélyes anyag keletkezik, aztán miután még tárolgatják egy hulladékudvarban aminek felépítése szintén sok-sok veszélyes anyag keletkezésével járt: ELÉGETIK!????!?

Ehhez képest én 4-5 talicska száraz nyesedéket el

2022. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem tudom, te hol laksz, de égetési tilalom van a legtöbb helyen.
2022. ápr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs. Helyi rendeletben szabályozták, hogy heti két nap lehet égetni. (Persze traktorgumit nem :D)

Persze a tűzgyújtás előtt meg kell nézni itt

[link]

hogy van e tilalom.

Ha nincs, akkor bizonyos napokon el lehet égetni a kerti hulladékot, nyesedéket, stb.

2022. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös: Nem létezik nagyobb pazarlás, mint az égetés. A természetnek vissza lehet és kell adni, ami onnan eredt, nem kell műtrágyát venni (az ráadásul káros is, és ezt ma már egyre többen tudják), simán lehet mindent komposztálni, majd elteríteni, jó a földnek, jó az embernek, jó a légkörnek.

Micsoda maradi és ostoba szemléletmód az égetés? Nem véletlenül tiltják be.

2022. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen volt komposzt, voltak állatok is, termeltünk sokmindent. De egyedül maradtam a nagy kertre és rokkant vagyok nem tudom már megművelni. A fák metszését is másra kell bíznom. EZért égetem el. A füvest lekaszálja egy ember aki viszi a nyulainak.


Az égetést pedig nem azért tiltják be, hanem hogy ne füstöljék tele az újgazdagok házait a parasztok...

2022. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!