Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fa és milyen növények...

Milyen fa és milyen növények ezek?

Figyelt kérdés

- Fa:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


- SZÖGLETES (!) szárú mezei növény:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


- Hengeres szárú mezei növény:


[link]

[link]



2022. ápr. 21. 23:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

A legutolsó az szeder, a többi kép nem túl jó.

A fa.... Hát talán talán talán valami fűz féle.

2022. ápr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

A fa az egyértelműen dió.


A képek tényleg rosszak!

2022. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
bálványfa, kecskerágó, komló
2022. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Hasonlít az a fa a dióra is de inkább én is azt mondom bálványfa túl hosszúak a hajtások a dió lassabban nől nem lehetnek ilyen hosszú egyéves ágak egy dión!!

A második az valami haszontalan bokor nyugodtan kivághatod.


Az utolsó pedig hasonlít a vad szederre.

De túl vastag majd később kiderül ha nagyon elkezd folyni hosszú indákat növeszt akkor Komló.


Igazából kiirthatod az egészet haszontalan az összes növény/bokor.

2022. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Dió lesz az.

A fa formája és az ágak kinézete alapján is, meg főleg a lehullt levél helyen lévő pajzs formája miatt. A bálványfáé ilyen sima, nem olyan kacifántos, mint a dióé a kérdező első képén.

[link]

A második az lehet kecskerágó is akár. Fehér virágú, fekete bogyós invazív növény, ha igazam van. Ha hagyod magot nevelni, kel mindenfelé magától.

Az utolsó az egyértelműen vadkomló, látni a leveleket is.

2022. ápr. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

jogos. szar képek, meg késő volt, meg bezavart a bivalykabóca kártétel.

inkább dió vagy fekete dió a levélripacsok, rügy formája alapján.

a második európai kecskerágó.

2022. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Te is bivalykabócának nézed? Én gondolkodtam, jég tud-e ilyet csinálni, de a bivalykabócát tippeltem valószínűbbnek.
2022. ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Biztos bivalykabóca.

A heg melletti dudort körömmel erősen megnyomva érezni amikor kipukkannak a peték.

2022. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na, akkor írok még némi infót a facsemetéről, ha már sok szempontból körüljártátok.

Nekem úgy rémlik, mintha máshol láttam volna már cseperedni bálványfát, hogy az egy év alatt legalább ennyit nő, viszont a fotón levő fa már vagy harmadik éve nődögél. Szóval én nem tartom valószínűnek a bálványfát, ha eből indulunk ki, viszont elhiszem, h hasonlít rá.


De azért érdekelne, a plusz infó után mit mondtok, mivel én laikus vagyok. Csak furi nekem, hogy már harmadik év óta még mindig ilyen kicsi, a bálványfa mintha szaporább volna.


A diófát nem nevezném haszontalannak mindenesetre. Ha az. Van előnye és hátránya. A diólevél gátolja a vegetációt bár, viszont ajánlják a levelét vermeléshez, pont emiatt. Gátolja a vermelt zöldség rothadását.

2022. ápr. 26. 16:59
 10/38 anonim ***** válasza:

Igen de néhány éve betelepult magyararszagra a DIÓBUROK FÚRÓ LÉGY (egybe csak így érthetőbb)

szóval ez a dög hazalmas pusztítást végzett országunkban mivel védekezni ellene vagy lehetetlen vagy bonyolult.

Ezért én pl kivágattam a saját 30 éves fámat mert ehetetlen volt az összes dió.


Ha a fa levelet hoz, az milyen 3 év alatt nem tudtad megfigyelni, esetleg fotó?


Piros cuccra a fán nem emlékszel ősszel!? Mert ha igen, akkor az disz fa, lassan nő, nem ugrik be a neve de ha azt írod hogy piros dolog is szokott lenni a fán, akkor megkeresem mi az.

2022. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!