Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprikapalántát 10 C - os...

Paprikapalántát 10 C - os talajhőmérsékletnél ( tehát a napokban ) már kiültethetem?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, csak ha késöbb még jönnek fagyok vagy hidegebb idö, akkor mi kezdesz velük? Kiszeded addig a földböl?

Ha nem gond, hogy esetleg elfagynak, akkor nincs probléma, ha feltétlen meg kellene maradniuk, akkor várj május közepéig, a fagyosszentek utánig.

2022. ápr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Május közepéig azért felesleges, ha nem fagyzugban laksz. Egy hét múlva mehet, ha a települési előrejelzés még akkor se mond fagyot, vagy fagyközeli hideget (mert abból még akármi is lehet). Én is május első hetében ültetnék ki vagy 150 palántát, ha nem ilyen aprók lennének, mert ebben a globális lehűléses áprilisban semmit nem nőttek, meleg és világos helyem meg nincs nekik. Szerintem még soha nem voltak ilyen apró palántáim egy héttel május előtt, pedig már vagy 20 éve csinálom ugyanígy.

De különben most is kiültetheted, mert hideg nincs, csak tényleg az lehet probléma, hogy a meteorológia jelenleg még nem képes 6-7 napnál továbbra jósolni, legalább körülbelülre. Ha zárt, épületektől körülvett a helyük, vagy egyéb okból védett, akkor jók az esélyeid.

2022. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!