Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lucernát vagy lóherét érdemes...

Lucernát vagy lóherét érdemes vetni 2000 m²-es kertbe?

Figyelt kérdés

Több éve nincs kihasználva a 2000 m² kertünk, bár pár éve volt bele vetve tök előtte meg lucerna volt vetve, de ennek már 8 éve, azóta parlagon áll ill. csak azért van tárcsázva, gyomirtózva, hogy el ne gyomosodjon.

Most gondolkozunk hogy lucernát vagy lóherével vetnénk be, de kizárólag csak eladásra, mert nincsenek állataink.

Egy helyi kisgazda lekaszálná és kocka bálázná is.

Nem tudom kb. hány darab bála lenne az egész területen, meg aztán mennyiért és ki venné meg...

Ez még nem konkrét terv, csak elmélkedés, na de már arra is gondoltunk hogy az egész kertet füvesitjük és veszünk egy fönyiró kistraktort. 👅 Havonta kétszer lenyirjuk és kész. Haszon nem lesz, de legalább szép lesz. 😂

Gondolkoztunk már karácsonyfák ültetéssel is, persze akkor is kell közte a füvet nyirni, de nem lenne gond és pár év múlva el lehet adni a karácsonyfákat, gyökereket kiszedetni és újra ültetni.

Olyan lenne jó, ami nem igényel nagy fizikai munkát.

Hát nem tudom...



2022. ápr. 24. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Karácsonyfát ne ültess, mert egy reggel csak arra ébredsz decemberben, hogy elvitték. Nekünk 1 db szép kis fenyőnk volt a házunktól 5 m-re és azt is levágták tőben.

A lucernáról meg úgy hallottam, hogy nagyon kizsarolja a földet, jó ideig használhatatlan lesz utána.

Ettől függetlenül én a helyedben az első opciót a helyi kisgazdást választanám.

2022. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fű + gyümölcsfák nem opció esetleg?


Én több évig kb 1000 m2-t a telkemből, csak azért ajánlottam fel egy gazdának, hogy nekem ne keljen vele foglalkozni. Nekek az volt a lényeg ne keljen foglalkozni vele, és ez ne kerüljön nekem pénzbe.

Tavaly pedig csináltunk belőle egy új telket, mert módosították a rendezési tervet és megoszthatóvá vált, külön álló utca fronttal.

Utóbbi már régen tervben volt, csak a megvalósítás az önkormányzaton múlott, emiatt nem ültettem gyümölcs fákat.

2022. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából 3000 m² a kertünk, de ebből kb. 1000 m²-ben gyümölcsfák vannak és zöldségek saját részre és a fennmaradó rész üresen áll, amit jó lenne kihasználni.

Az egész be is van keritve, meg aztán nálunk nem tünne el a karácsonyfa ha úgy lenne, bár ha sok lenne telepitve akkor vonzó lenne pár sötét alaknak az igaz. 👅

Hát nem tudom mi legyen. 🤔

Köszi a válaszokat! 😊

2022. ápr. 24. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Lucerna.
2022. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lucernára szavazok én is. Nekem is van egy hasonló telek, csak külterület, és a szomszédos műveletlen telkeket majd minden évben felgyújtják ismeretlenek. (most is hőgutát kapott két gyümölcsfám emiatt, azon a felükön ahol égett a gaz,nem is lett virág)

Emiatt fát már nem is akarok ültetni. Viszont egyedül 200nm-nél nagyobb kertet nem bírok bekapálni, ezért a fennmaradó kb.500-on jövőre lucerna lesz. Elegem van, hogy csak a benzin fogy a kaszálással, de haszon semmi nincs belőle.

2022. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lucerna jó, de csak ha van, akinek el tudod adni. Nekünk régebben volt, de mikor megszüntettük az állattartást, senkinek se kellett a lucerna. Még úgy se, hogy ott van, vágja le, vigye el ingyen. Pénzért meg főleg nem.

De ha nálatok van rá kereslet, akkor mégis legalább valami kis hasznot hoz.

Fenyővel is van munka, de most nagyon nincs fenyő, hatalmas a kereslet, szóval várható, hogy sokan ültetnek, és mire megnő, már nem kell senkinek. Láttam már ilyet, szerencsére akkor nem volt olyan sok nekünk, hogy ne tudtuk volna eladni magunk.

A fenyőnek jobb, ha rotációs kapázod és kapálod. Vagy gyomirtózni szokták a nagyobb termelők. Amikor nincs rajta friss hajtás, és tapadásfokozót nem használsz, akkor a viaszréteg megvédi a tűket. Csak ha rosszkor csinálod, még vannak friss levelek, akkor bukta, egy volt kollégám járt így.

2022. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

5. vagyok.

A fenyővel azért sem bajlódnék a helyedben, mert ez a kvajóvilág, ami most volt, hogy még a buksikutya ólja előtt is normann fenyő állt karácsonykor, könnyen lehet, hogy véget ér.

Előkerülnek a műfenyők a padlásokról szerintem már idén. A 6-7000 forintokból meg úgy lehet, tűzifát vesznek az emberek. Jó lesz az a lucerna, mert olyan árak lesznek, hogy újra elkezdenek háziállatot tartani az emberek.

2022. ápr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Látom mindenki a lucernát javasolja és kb. talán az lesz. 😊
2022. ápr. 25. 00:08
 9/9 Ksksjdf válasza:
Lucerna
2022. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!