Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút vegyek...

Milyen szivattyút vegyek öntözéshez 5 m mély kerti kútba?

Figyelt kérdés
A kút szájától 5 m a mélység, a földszinttől 4,5 m. A talajvíz kereken 3 m mélyen van (a föld szintjétől). 19 cm átmérő a cső, szóval vagy olyan kell, ami lefér, vagy külső, nem tudom, melyik a jobb választás.
2022. ápr. 27. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

mélykúti szivattyú a lejobb, abból létezik ilyen átmérőjű. Leengeded, és löki a vizet. Csak gyorsan kiszívja.


Membrános oroszt még véletlenül se!

2022. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oda bármit. A mélykút, vagy a sima önfelszívós is jó ilyen mèlységre.
2022. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mélykútinak a membrános szívattyukat nevezik.Ez lehet orosz,Tescós,stb

A merülő szivattyuk ebbe a csőbe nem férnek le .Ha jól számolom,2 m es viz oszlop van a kútban.Ebbe csak a csőszivattyú fér le .A legkisebb teljesítményű is jó lenne .A kérdés már csak az,mekkora a víz adó réteg teljesítménye ?

2022. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mélykút-, búvár-, csőszivattyú, ugyan az. Van motoros és membrános.

Önfelszívók olcsóbbak, és egyszerűbbek, csak csövet kell a kútba "lógatni". Ekkora mélységbe meg pláne jó,

2-3-4 méterre

2022. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Másfél méter vízoszlop van a kútban. (4,5 m a talaj szintjétől a mélység és 3 méteren van a víz) A vízmennyiség meg kérdéses, de a telek végében (cca 50m-re a kúttól) folyik a patak, úgyhogy bízom benne, hogy nem kevés. És valóban, merülő nem fér le, próbáltuk a szomszédét.

Egyelőre a külső szivattyú felé hajlok, a csövet kútba lógatós módszerrel, ha valakinek van nagyon bevált gépe, érdekelne milyen fajta, azon kívül, hogy ide bármilyen jó :) Gardenával szemezek, 28ezer körül van, de jó lenne olcsóbban megúszni.

2022. ápr. 27. 21:51
 6/6 puritan ***** válasza:

Nekem Elpumps hidroforom van már vagy 15 éve. Nem mondom, hogy semmi baja nem volt, de magyar gyártmány, és mindent be lehet szerezni hozzá, viszonylag elérhető áron. Ja, és mindig meg tudtam csinálni magamnak.


Volt a közelben egy öreg szívattyúszerelő mester, tőle vettem néha alkatrészeket. Ő mondta, hogy a kerti szivattyúk közül a Pedrollóhoz, meg az Elpumpshoz hajlandó hozzányúlni a többihez nem. Azok rendszerint olyan módszerrel, bonthatatlanra, szerelhetetlenre vannak megcsinálva, hogy ha elromlik, mehet a kukába.

2022. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!