Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kabakosok magjait áztatni...

A kabakosok magjait áztatni szoktam, de most kaptam csávázott sárgadinnyemagot, Ezt is beáztassam vetés előtt, vagy ezt ne?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha beáztatod előbb csírzik ki .
2022. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, soha nem áztatunk semmit, kikel ugyanúgy lehet pár nappal később.
2022. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm

De azert kérdeztem, hogy áztataskor nem ázik e le a csávázás vagy ilyesmi?

2022. ápr. 29. 07:13
 4/13 anonim ***** válasza:

De, leázik.

Az áztatásnak nincs jelentősége. Most még nagyon időben vagy, vagy akár idő előtt, szóval felesleges áztatni, mert nedves a föld. Ha már május közepe lenne, és sürgős volna a kelés, akkor meg azt kellene csinálni, hogy beleteszed a magokat a fészekbe, egy kis földet húzol rájuk, és beöntözöd pár deci vízzel, hogy a nedves föld hozzátapadjon a magokhoz. Meleg földben úgy is kikel 6-7 nap alatt. Az áztatás egy plusz veszélyforrás, meg felesleges plusz munka.

2022. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönön
2022. ápr. 29. 12:54
 6/13 A kérdező kommentje:
De nem kintre fogom vetni, először bent fogom előnevelni.
2022. ápr. 29. 12:55
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Minek?? Hogy később és kevesebbet teremjen, vagy mi a cél?
2022. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A palántázásnak pont az a lényege, hogy hamarabb legyen termés.
2022. ápr. 29. 22:15
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

De ezek pont, hogy nem szeretik az átültetést, egyszerűen ezeket az állandó helyükre kell ültetni.

Persze azt hiszed időt nyeresz, hogy bent neveled pedig nem, kiültetéskor megsínyli, visszaesik a fejlődés. Arról meg már nem is beszélek, hogy bent nem tudsz elég fényt biztosítani ezek pedig igazán napfényigényes növények tehát eleve hátránnyal indulsz ha egy életképtelen kevés fényt kapott palántát ültetsz ki.

Szabadföldben is kikel egy hét alatt most már nyugodtan oda vetheted már lehet.


Palántázásnak pont az a célja, igen csak pont nem a kabakosok esetében.

2022. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, jól írja az előző válaszoló. Hiába kel ki bent pár nappal előbb, ha a kiültetéskor hetekre leáll a fejlődése.

Hamarabb lett volna termés, ha április elején veted el edénybe a kabakosokat, megfelelő helyen neveled, és május első hetében ülteted ki őket. De erről lekéstél. Most már a szabadföldi vetés ideje érkezett el. (Én ma ültetek minden ilyesmit.)

2022. ápr. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!