Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell jól gombát növeszt...

Hogyan kell jól gombát növeszteni? Gomba kultúrával rendelkezőt keresek!

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok nagyjából. Volt már egy növényem, de igazából annyi volt, hogy elültettem, vizet adtam neki, szeretgettem.

Szeretnék gombászásba kezdeni Van is egy kevéske spórám, de még semmi. Oltóanyagnak se jó. Szeretnék eljutni egy teljes rendszerig, ahol végtelenitett a termesztés. Szóval a sprórás viz, oltóanyag végtelenitését is, és a gomba gondozását is szeretném megtanulni, mindennel együtt. Hallottam több féle fertőtlenitésről, meg hogy érdemes ha van több tűm, meg mittomén, meg befőttes üveg, meg szilikon, meg miegymás.


Ha valakinek van tapasztalata, vagy tud ajánlani egy hasznos, minőségű forrást, nagyon hálás lennék.


Igazán szeretnék mestere lenni egyszer a gombászás művészetének.



2022. ápr. 30. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Az megvan, hogy a kábítószer termelés illegális és büntetendő tevékenység?
2022. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az megvan, hogy nincs olyan gomba ebben a fizikai univerzumban, ami kábít?


Normális választ, vagy a kérdésem áthelyezését oda, ahol lesz normális válasz, kaphatnék?

2022. ápr. 30. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a gombatermesztés (étkezési gombáról beszélek, nem az illegálisról!) az konkrétan egy szakma...

Tehát, azt tudom javasolni, hogy 1. tanfolyam, és/vagy 2. szakkönyvek. Ha rákeresel, csomó jó szakkönyv van csiperke és laska termesztésről is.

Amúgy pedig, a legegyszerűbb, ha 3. veszel egy termőblokkot, és arról leterem neked pár kiló otthon, a konyhában is.

2022. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
#3: szerinted a Kultúra és közösség / Művészetek kategóriában laskát akar termeszteni? ;)
2022. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát találtam szakkönyvet, de egy anyanyelvi szakangol tudás kéne az elolvasásához és egy nagyon erős biológia phd.


1#, amúgy tudod mi a kábitó, ugye? a sok drog amivel nap mint nap tömöd magad, mint a koffein és a cukor.

2022. ápr. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!