Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea(Phalaenopsis) szakért...

Orchidea(Phalaenopsis) szakértők? Mit tegyek,hogy újra gyönyörűen virágozzanak az Orchideáim? Mit tegyek,hogy vaskos,erős virágszárat növesszenek?

Figyelt kérdés
Mindent kipróbáltam már,élesztős áztatás,rizsvizes áztatás,fahéjas víz,+tápoldat...De semmi sem használt,ma ültettem át őket,fenyőmulcsba,az átlátszó műanyag cserepekben vannak lyukak a szellőzés+fotoszintézis miatt,de még csak véletlen sem hoznak új virágszárat,csak leveleket+sok új légzőgyökereket

#virágszár #vaskos erős virágok #élesztős áztatás,rizsvíz,fahéj #új légzőgyökerek+tápoldat #levelek hoz csak
2022. máj. 2. 23:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszát :)
2022. máj. 2. 23:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Szval én orchidea talajtba ültettem át. Aztán áll az ablakba,mnéha kicsit locsolom, és évek óta virágzik. Semmi extra.
2022. máj. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt az átlátszó "cserép" dolgot. Sima műanyag balkonládában, és JBL manadó akváriumi talajban, ami apró égetett agyaggolyók. Ez mellett csak lágyvízzel van locsolva, amit az akváriumból veszek, ez pedig eleve növénytápozott. Heti litert kap, és brutál mennyiségű virág van rajta most is.
2022. máj. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek! :)


3. hozzászoló,ezt találtam neked: https://www.youtube.com/watch?v=ss_mOXbY2cM


https://www.youtube.com/watch?v=lIu7b15WqTI (Ruby nagyon tud,érdemes mindenkinek felírakoznia) a csatornájára

2022. máj. 3. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én is mutatok neked valamit ;) ! Se átlátszó cserép, se csoda orchideatalaj, csak amit leírtam a 3-as hozzászólásomban. Konyhaablakban van,de nem éri direkt napfény, páratartalom biztos van, de nem a főzéstől, hanem mert a közelben lévő nyitott akváriumból azért heti szinten olyan 5-10 liter elpárolog. Ennek lágy tápozott vizével locsolom (növényes akvárium)

Íme az eredmény, 5-6 éve megvan, és ugyanolyan cserepesként indult mint amit boltban kapni.


[link]

2022. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Nagyon szép :)

2022. máj. 14. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!