Kezdőoldal » Otthon » Kert » A monília ellen melyik a...

A monília ellen melyik a legjobb permetszer?

Figyelt kérdés
monília

2022. máj. 3. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs "legjobb".

Különböző növényfajok különböző moníliái vannak, amelyek ellen vannak jó meg nem annyira jó szerek.

Ha úgy kérdezed, hogy pl. sárgabarack virágmonília ellen jó-e az X szer, arra lehet válaszolni.

Pl. gyümölcsmoníliák ellen nem nagyon hatnak azok, amik hajtásmonília ellen jók.

Vagy konkrét feladatokat jelölj meg, amiket tudni kell egy szernek, és akkor arra is lehet mondani szereket, amik megfelelőek. (Még azt is írd le, hogy csak III. kategóriás jó, vagy II. is.)

2022. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értelek, nekem a cseresznyém virágja ment el állítólag moniliától. erre mit javasolsz a jövőben?
2022. máj. 3. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

A cseresznye pedig nem annyira érzékeny rá, mint a meggy, én csak a biztonság kedvéért szoktam ezt is lefújni, mikor amúgy is permetezek.

Én Folicur Solo-t használok, de az II. kategóriás. Vagy Chorust, az III. Mindkettő felszívódó. (Volt már más is, de általában ezeket használom.)

Normál években egyszer a nyílás kezdete felé, mondjuk 10 % virágnál, meg egyszer teljes virágzásban, mikor az első szirmok már kezdenek hullani. A meggyekhez időzítem leginkább, mert azok érzékenyek a moníliára, a cseresznye meg ahogy esik, úgy puffan. Idén veszélyes időjárás volt, hideg és esős, most háromszor kellett volna szórni (az első virágok nyílásától a fele szirom lehullásáig), de az időjárás miatt a középső szórás kimaradt. Nem látom, hogy baj lett volna belőle.

Itt még vannak hatékony szerek:

[link]

2022. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ.én permeteztem corusszal, utána meg folicur soloval, mégis elment a germes cserkóm, a van megmaradt. mindezt lemosózás után. mondjuk a germesi fám, már tavaj is beteg volt. nem tudom, hogy ki tudtam-e gyógyítani? az idén nagyon keveset hoz a germesdolfi. pedig az a legjobb.
2022. máj. 3. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy más baja van. Ha jókor is csináltad, nem csak jó szerekkel.
2022. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!