Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan szilvafajta, ami...

Van olyan szilvafajta, ami már július közepén érik?

Figyelt kérdés
Melyik fajta érik be legkorábban? Mit ajánlotok?

2022. máj. 4. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen van. A ringlószilvák között is van ami már julius közepén érik. Illetve az apró kerek kék szilvák amik már juniusban is érnek. És a cseresznyeszilvák(nem kék héjjúak).
2022. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont július közepén? Nekem a Sermina kb. akkor érik. De a legkorábbi szilvám a Cacanska rana, az július elején. Mikor kevés van rajta, akkor akkorára nőnek, mint egy tyúktojás.

Egyről hallottam még, ami már május végén érik, a Topfirst.

2022. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a felpontozás!

Esetleg magyar fajta is van korán érő? Lehetőleg olyat ültetnék.

2022. máj. 4. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyar fajta? Annak mi értelme volna? Nem akarsz te vele beszélgetni.

Magyarországon olyan különösebb szilvanemesítés nem folyt soha, így modern magyar szilvafajta nem sok van, azok is inkább a régi fajták szelektálásán és némi feljavításán alapulnak. A régi, gyenge minőséget termő fajták közt olvastam korai fajtáról, de az nem beszerezhető, legfeljebb valami fajtagyűjteményt tudsz kinyomozni, ahonnan beszerezhető oltóág. (És ennek is kb. az az oka, hogy nem terem értékelhető minőséget. A régi fajták nem véletlenül koptak ki a köztermesztésből.)

2022. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!