Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri esővizet gyűjteni vagy...

Megéri esővizet gyűjteni vagy sem?

Figyelt kérdés

Van kb 90-100m2 pázsit az udvaron, alatta kiépített esőztető öntöző.

Arra gondoltam, hogy szerzek egy (nem új mert annak az ára horror) IBC tartályt ami alkalmas öntözésre. Gázolajos van, de azt már soha az életben nem tudnám úgy kimosni hogy jó legyen öntözéshez, gondolom én. Szereznék egy szivattyút ami kb akkora nyomásra képes mint ami a csapvíznek van. Télen-tavasszal illetve mikor esik gyűjteném bele az esővizet majd nyáron a kánikulában mikor sokat kell öntözni abból öntöznék.

Szerintetek ez megoldható, illetve megérné?



2022. máj. 5. 19:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10: azért gondolom van legalább 100m2 tető is, ahonnan csapadékot lehet gyűjteni.

De legyen csak az egyik oldal használva, 50m2, ha oda leesik 3-4 mm eső, egy nyári záporral már tele is a tartály. Inkább az a gond, hogy sok száraz nap van egymás után, ezért kevés az 1 m3 tartály.

2022. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
bocs hülyeséget írtam, 20mm eső kell az 50m2 tetőre
2022. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Több mint 50 öntözõrendszert telepítettem vezetékes vízrõl vagy kútról. A tapasztalat az, hogy több a baj a kútvízzel mint a haszon. Az esõvízzel sem lenne másképp, fõleg nem ekkora területen.

Egyrészt mocskolja a mágnesszelepeket, bármilyen szûrõt is raknál. Másrészt, hogy tudd automatizálni kell a szivattyúra egy nyomáskapcsoló, amelyek közûl az olcsók sajnos hamar felmondják a szolgálatot, a drágák pedig nem hozzák ki a ráfordított pénzt. Így amit megspórólsz a vízszámlán, ráfizeted a javításra. És mindig a legrosszabbkor romlik el. Végül pedig a szivattyúnak is van egy átlag használati ideje, ami miatt idõvel cserélni kell.

Vannak jó tapasztalataim is a szivattyús öntözéssel, de ez ritkább. Szerintem ne foglalkozz vele. Legfeljebb egy kisebb szivattyúval próbálkozz amire slagot teszel és azzal öntözgeted amikor van idõd. De olyan hatékony mint egy öntözõrendszer sosem leszel.

2022. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!