Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fagyasztott borsót el lehet...

A fagyasztott borsót el lehet ültetni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 15. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, hogy kihajt, de nem sok. Pláne ha bolti fagyasztott borsót veszel, mert azt a fagyasztás előtt hőkezelik.
2022. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elültetni bármit lehet...😁


Kérdes, h kihajt-e...


Nem fog.

2022. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ultragyorsan fagyasztották, és előtte nem ölték meg, akkor talán.
2022. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
73%

Szerintem is hőkezelik - de nem tudom, csak tipp. Ma már általános a csírátlanítás az élelmiszeriparban.

A fagyasztás viszont még alapvetően nem lenne akadály, ezért is van egy világ mag bank Norvégiában, ahol fagyasztva tárolják a világ növényeinek magjait ökológiai katasztrófák esetére.


Svalbard Global Seed Vault

[link]

[link]

2022. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4, ami alapvetően probléma a fagyasztással, az a mag víztartalma, ami ha megfagy, roncsolja a magot. Felteszem, hogy a magbankba helyezéskor erre gondoltak, de Julcsi néni a borsó fagyasztásakor nem foglalkozik a víztelenítéssel.


Meg aztán, szerintem, nem minden növény magja alkalmas a fagyasztásra, és szerintem a borsó is ebbe a kategóriába esik, mivel a borsó magja sérülékeny, ellenben például egy dióval.

2022. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
0%
5/ Oké, nem vagyok valami nagy botanikus, inkább csak hozzátettem valamit.
2022. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mélyhűtővel együtt vagy hogy képzelted?
2022. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem eleve a borsót (zöldborsó) zölden tehát értetlenül szedik le. Ha borsóról akarsz magot vennni megkell várni míg telejsen beérik és kiszárad ekkor már nem is zöld hanem fehér a szem. Ezután lehetne elvetni, telejsen mindegy hőkezelik-e vagy sem.
2022. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

"zölden tehát értetlenül szedik le."

2022. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!