Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért koszos a fúrott kút vize?

Miért koszos a fúrott kút vize?

Figyelt kérdés
Felszínre hozatal után kb. egy nap alatt elszíneződik, pumpáláskor kellemetlen vas és záptojás szagú. Mindent összekoszol, a csepegtető szalagom nem győzöm mosni, ahová csepeg a víz ott a föld is narancs színű, a tetején pedig szivárvány színű réteg ül ki (mintha benzin úszna rajta). Ártalmas ez a gyümölcsfáknak, palántáknak? Egy ismerősöm kíváncsiságból ivott belőle, tudomásom szerint nem lett baja tőle. Sajnos nem tudom milyen mélyről jön a víz. Helyileg Hajdú-Bihar megyében lakom. Kép: [link]

2022. máj. 23. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Laborvizsgálat kellene, de szerintem irtózatosan magas a vastartalma, ezért barnul be.
2022. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1es írja, laborvizsgálat, addig locsolásra se használja senki, amíg nincs eredmény, ki tudja, mi van benne.
2022. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vas, én is arra tippelek.

Egyébként tudomásom szerint a vas nem árt a növényeknek, pár éve olvastam erre panaszt Nyíregyháza környékéről, hogy nagyon magas a kútvíz vastartalma, szintén erről számolt be, hogy elsárgul a víz.

Nálam van egy köbös tartály, és évek óta nem kezdek semmit sem a vízével, mert egyelőre nem a kert a project, minden télen leengedem. A csatornát is kellene cserélni a melléképületen, mert rozsdás, így a tartályban a víz az pont úgy néz ki, mint a Te fotódon. 3-4 éve biztos, hogy elengedem ezt a köb vizet, minden ősszel, közvetlen három gyümölcsfa közelében. Ha ez ártana, akkor már kidöglöttek volna!

Ettől függetlenül olvass ennek utána alaposan!

Ami biztos, hogy probléma, az az, hogy tudomásom szerint az ilyen víz elég hamar eltudja dugítani a csepegtetőrendszert.

2022. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már locsolunk vele pár éve és látszólag nincs baja tőle semminek, de jó lenne ha megtudná mondani biztosra valaki aki ért hozzá, hogy nem-e árt ilyen sok vas nekik. Azt sikerült kideríteni, hogy ami úszik a tetején az valamilyen vas baktérium és elvileg attól ilyen büdös. Sajnos a környéken mindenkinek ilyen jön fel a kútból. Ez természetes vagy szennyezés miatt van?
2022. máj. 24. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet bányának való a terület és sok van a földben szimplán.
2022. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
itt Budafokon megvizsgáltattam a kút vizét, még a locsolást is megtiltották vele..olyan fertőzött a talajvíz. ...ránézésre kristálytiszta, de a felsorlás szerint sok a baci benne. A kutyának is csapi vizet adok.
2022. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!