Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most még érdemes visszametszen...

Most még érdemes visszametszeni a leandert?

Figyelt kérdés
Kertesből lakásba költözés miatt a szomszédunk ránk hagyományozott egy leandert. Kféle kertészeti oldalakat már megnéztem a visszametszés miatt, de elbizonytalanodtam, hogy ilyenkor május végén még vissza lehet vágni, vagy most már hagyjam? Legfeljebb kevésbé dúsan fog virágozni? Kb. 1 méteres, a négy vastag hajtás végén mindenhol hármas elágazás van, ezek kb. 20-25 cm-esek. Elvileg alatta kellett volna visszametszeni?

2022. máj. 25. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fontos egyáltalán visszavágni. Akkor kell, ha bokrosítani akarod, de lehet éppen fa habitusú is. Visszavágni ott kell, ahol az elágazást akarod. De ha ilyen erősen visszavágod, akkor jó esetben ősz felé fog virágozni, rosszabb esetben csak jövő nyáron. (Az enyémek már tele vannak bimbóval.)

Nálam most technikai okokból elmaradt a visszavágás (amúgy se szoktam erősen), de egyébként április legelején kellett volna, mikor kitettem őket a szabadba, és még egyáltalán nem mocorogtak.

2022. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. 😁

Akkor inkabb hagyom...

Eleg laikus vagyok... de tanulom...

2022. máj. 25. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!