Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyírfát lehet-e kisebbre...

Nyírfát lehet-e kisebbre vágni, hogy azt túlélje? A gond, hogy túl magas, viszont az alsóbb felén lévő ágak árnyékot is adnak.

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 15:40
 1/6 A kérdező kommentje:

* vágni = vágatni..

Egyébként az elektromos szolgáltatót hívnánk fel valószínű vágatás miatt, mert olyan helyen van.

2022. máj. 25. 15:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Azok nem nagyon szoktak kimenni hívásra, én úgy tapasztaltam.

De a nyírfát vissza lehet vágni, nem lesz baja, ha a lombja negyede megmarad.

2022. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Faápolóként annyit, hogy ha 5 cm-nél vastagabb ágat vágsz el azzal a fa halálos ítéletét írod alá hosszú távon. Ha követed a 2-es tanácsát, és csak a lomb negyedét hagyod meg, 10-15 éven belül kikorhad a fa, nem tudja benőni a sebzést. A másik fontos szabály, hogy csak úgy szabad ágat lemetszeni, hogy hagysz egy szívóágat a vágás mellet, ami segít benőni a sebhelyet.

2-3 métert valószínüleg gond nélkül lejjebb lehet hozni belőle.

2022. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha 5 cm-nél vastagabb ágat vágsz el azzal a fa halálos ítéletét írod alá hosszú távon"

Na, hát ez így ebben a formában értelmetlen mondat. Rengeteg fát láttam már (sajátokat is), amikről 30-40 éve lettek levágva 5 meg 10 cm-nél vastagabb ágak, és szépen élnek a mai napig is.

10 cm-es vagy vastagabb rész vágásánál LEHET törékeny a fa, de még ez se biztos, a megmaradó ágak elrendezésétől függ.

Egyes erdőket pl. tarvágás, vagyis vastag törzsek komplett kivágása után sarjról újítanak fel, és még úgy se halnak meg, hanem újból megnőnek a fák ugyanakkorára.

(Gyümölcsfákkal foglalkozom 30 éve, de erdészeti alapismereteim is vannak.)

2022. máj. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert itt a közeli városban sokszor látni, hogy egyes fákat is nagyon megvágnak, ha jól láttam, gyakorlatilag a törzsből kijövő vastag ágakat az elágazás után nem sokkal.

Itt viszont nem is tudom, hogy van az ágszerkezet.

Lehet egy erdészt érdemes lenne kihívni?

2022. máj. 26. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább kertészt, ha már fizetni akarsz!
2022. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!