Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a kókuszföldet?

Figyelt kérdés

Cserepes növényeknek tettem a földjébe egyharmad kókuszföldet, de azt tapasztalom, hogy ha nem tocsog a víztől, akkor nagyon bekeményedik a talaj.

Van valamilyen tapasztalat, hogyan kell használni, vagy érdemes e egyáltalán?



#virágföld #kókuszföld
2022. máj. 26. 05:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Egynegyed arányban elég lett volna a kókuszrost. A mennyiségét pedig áztatását követően kell alapul venni.
2022. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, a kókusz ilyen.

Azt igazából akkor kell használni, ha saját keveréket készítesz kerti földből, trágyából, stb. Bolti virágföldek szoktak annyi lazító anyagot használni, amennyi szükséges. (Néha többet is.)

2022. máj. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, mert utána olvastam, hogy az is gond, hogy mosatlan volt a kókuszföld, ez állítólag sós, nem is fejlődnek benne rendesen a növények.

Egy nagy tégla kisebb részét tettem bele. Van egy kisebb mosott kókusztéglám, de ezt már meggondolom, hogy használjam e?

Tavalyi földet akartam feljavítani marhatrágyával, új virágfölddel, meg hogy szaporább legyen, kókusszal, mert több cserepem van most, mint volt.

Meglocsoltam egy kis táppal, meg tettem bele egy kis keserűsót (MgSO₄), meg teszegetem félre a tojáshéjat, hogy porrá őrölve a növények tövéhez tegyem majd, de nem a legjobb ötlet a kókusz, vagy csak én nem tudom, hogyan kell használni?

2022. máj. 28. 07:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!