Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintem túl öntöztem a...

Szerintem túl öntöztem a hortenzámat most ültettem át nagyobb cserépbe de még mindig nem kezdett újra elédni mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt árnyékos helyen van savanyú földben? Nekem konkrétan úgy nézett ki a hortenziám mintha szomjas lenne amikor nagyon sok víz maradt eső után a cserepében. Nincs lehetőség kiultetni szabad földbe?
2022. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem most kellett volna.Sztrókot okoztál a virágnak.
2022. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a kiskutyám még nem tanulta meg hogy a virág az nem játékszer így nem merem de egy nagy vázába ültettem bele, igen árnyékos helyen viszont elég későn ültettem át addig a bolti műanyag kis cserépben volt és mikor át ültettem akkor vettem észre h eléggé elázott a talaja alulról.
2022. máj. 26. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy "nem kezdett újra elédni"? Hogy néz ki most? Jó lenne kép.

Ha kicsi cserépben sikerült agyonöntözni, akkor nagyobb edényben biztosra vehető, hogy ott is sikerült. Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy ha a felszín száraz, akkor muszáj öntözni, miközben a gyökérszint még tocsog a sárban. Minél nagyobb az edény, ez annál valószínűbb, mert távolabb van az alja a tetejétől.

Így látatlanban, valószínűleg visszább kellene venni az öntözést, nem tápoldatozni, és várni.

2022. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azon mit értesz, hogy egy vázába ültetted? Ugy van valami vízkifolyási lehetőség az alján és nem tényleges víztárolásra való váza?
2022. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!