Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sárgul a paprika levele...

Miért sárgul a paprika levele kifejezetten az erek mentén?

Figyelt kérdés
Aztán beszáradó, elhaló foltok lesznek rajta. Talán nem betegség, ha az erek mentén jelenik meg. Túlöntöztem volna?

2022. jún. 5. 06:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

:)

Nincs szomszéd vagy rokon, aki telefonnal megcsinálná?

A mikramid az tényleg nem volt sok. Inkább annyira kevés, hogy a növény észre se vette.

2022. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
2022. jún. 5. 17:11
 13/18 A kérdező kommentje:
Jobbat nem tudok produkálni.
2022. jún. 5. 17:17
 14/18 anonim ***** válasza:
Bocs, a kép tényleg nem jó. De miért nem kinn a szabadban fotózd le a növényen a leveleket? Benn, sötétben semmi esélyed normális képre. (Nem veszekedni akarok, csak tippeket adok, hátha úgy jobban sikerül)
2022. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Laptop, asztalinak beállítva.
2022. jún. 5. 17:32
 16/18 anonim ***** válasza:
Ok, elnézést, nem tudtam - lehet, hogy már írtad, csak nem figyeltem eléggé.
2022. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mozaikvírus lehet esetleg. De a száraz foltok nem erre jellemzőek, bár azok lehetnek más miatt is.

Ha mozaik, akkor ezek már rég fertőződtek. Azért lett volna jobb teljes növényes kép, hogy a kezdetek is láthatóak lettek volna.

2022. jún. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát ez vírus, nem más.

Már abból is gondoltam, hogy baja van, mert nagyon fiatalon hozta a paprikát. Ezt tapasztaltam szélesatkánál is, ontotta a paprikát, amik aztán olyanok lettek, mint a krumpli. Most olyan leveleket látok, amik a szélüknél kezdenek beszáradni. Megszünt a növekedés soknál, nem hoznak hajtást. A palántát nem én állítottam elő, komoly termesztőtől kaptuk.

2022. jún. 6. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!