Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta zöldség, valamint...

Milyen fajta zöldség, valamint termés, fotókról?

Figyelt kérdés

Elsőként a fa termése kapcsán.


- A fa levele:

[link]


- A fa lombja:

[link]

[link]


- A fa lombja, terméssel:

[link]


- A fa termése félbevágva (amint félbevágtam savas lé fröccsent a szemembe), majd egészben:

[link]

[link]

[link]

[link]


--------------------------------


MILYEN ZÖLDSÉG az alábbi? Többek között tasakmentes, ismeretlen zöldség vetőmagot kaptam egy ismerősömtől. Csak nem tudom, ez egy gyom esetleg, vagy a különféel vetőmagok közül az egyiknek az eredménye? Elég szép sorban teremnek, ezért feltételezem,

hogy nem gyom:

[link]

[link]

[link]



2022. jún. 5. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

A fa valamiféle vadszilva lehet, a termés mérete nélkül nehéz többet mondani. Meg eleve még éretlen is.

A zöldség vagy mángold vagy esetleg cékla lehet, nekem az elsö a valószínübb.

2022. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fát nem tudom. A zöldség -a vörös erezete miatt -cékla lehet.
2022. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, írhattok még. Ha cékla, az esetben mikor lesz érett, tehát mire figyeljek, ki fog bukkanni a föld alól a vöröses-bordós gömbölyded termés? Vagy mi a jele, hogy már lehet szüretelni a céklát?

Ha mángold, annak csak a levelét esszük, vgy a gyökerét is? És a mángold esetén mi a jele, ha már érett, szüretelhető?

2022. jún. 5. 14:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: kizárható, hogy gyom?
2022. jún. 5. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kizárnám a gyom lehetőségét. Ez kultúrnövény. Igen, kibújik a talajból és vagy gömb, vagy hengeres alakú lesz. Biztosan láttál már üzletben céklát, láttad, hogy milyen nagyságú. Nem lesz semmi bajod, ha hamarább kihúzod és elkészíted savanyúságnak ételek mellé. Télire inkább ősszel szedd ki és konzerváld.
2022. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első szilva, második cékla.


Céklát ki kell egyelni!

2022. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a vaálszokat! Persze, tudom, milyen a cékla. :) Csak azt nem tudom, hogyan néz ki, amint érik a földben, mert először kertészkedem. Ezek szerint ahogy érik, folyamatában kihúzhatom...

Na de most, ahogy a fotón látszik, még nem szabad kiásni? Tehát a kérdésem arra vonatkozott, hogy csak onnantól húzzak ki egyet-egyet, amikor már a talaj alól kezd kidomborodni? Mert most még semmi domború nem látszik ugye, csak a szárai, levelei.


Az utóbbinak: ha nem egyelném ki a céklát, mi fog történni? Egymástól elszívják a tápanyagot és egyik se érik meg rendesen? Vagy más oka van?

2022. jún. 5. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkét cékla kibújik a talajból. Nem tudom, milyen mélyen szórtad ki a magokat. Azt javaslom a későbbi időkre, hogy óvatosan áss gödröcskét az egyik tő mellett és meglátod, hogy éppen milyen stádiumban van a növekedése. Most még nagyon kicsike, inkább hagyd. Nyár végén, ősz elején győződj meg a fejlődése stádiumáról.

Ha sűrűn vetetted, akkor egyeld ki kb. 10 cm-re egymástól, mielőtt egymást elnyomnák a répák.

2022. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt már lehet egyelni, kb. 10 centire.

Ha sűrűre hagyod, nem mennek semmire.

2022. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én termelek eladásra is céklát vagy 20 éve (kis mennyiségben, helyi piacra), én inkább 5 cm-re egyelem, vagy néha még sűrűbbre is hagyom, ha pont úgy alakul. A céklára jellemző, hogy az egyik (vagy néhány) gyorsan elnyomja a kisebbeket. Igaz, így valamivel lassabban nő meg, mint ahol 10 cm-re van ritkítva, de úgyis mindig vannak ritkábban kelős helyek, és azok ott előbb megnőnek, aztán a sűrűbb helyeken a nagyok, aztán azok kihúzása után a maradék. Így folyamatosan tudom szedni nyár végéig. (Most már 5 cm vastag a nagyja.)

Persze, a tőtávnál az se mindegy, hogy 20 cm-es sortáv van-e, amikor az egymás melletti sorok is elnyomják egymást, vagy fél méteres sortáv, amikor oldalra nyugodtan tudnak terjeszkedni a levelek, nem árnyékolják le egymást. Az előbbi esetben tényleg indokolt a 10 cm tőtáv.

Itt a képen nincsenek sűrű sorok, lehet sűrűbben hagyni, de azért egy 5 cm-t meg lehet célozni az egyelésnél. A túlzottan sűrű állományban az egyes céklák gyomként viselkednek a többi cékla számára, és végül egyik se nő rendesen.

De ha már gyom: itt komoly problémád lesz a gyomosodással. 3 hét múlva nem fogod megtalálni a céklákat a gyom közt. Nőni meg abszolút nem fognak. Már legalább egy hete ideje lett volna kapálni, a nagyobb gazt aránytalanul nehezebb munka kikapálni. Az a pár szál szalma igencsak nagy problémát fog okozni neked. Mulcsozni így értelmetlen, mert a gyom ugyanúgy kel a szalma közt, csak a gyommentesítést nehezíted meg magadnak.

A szilva az nem vad fajta, legfeljebb félvad. Majd érés táján kérdezd a fajtát, fotóval. Pl. a Besztercei is hasonlóan néz ki. Lehet valami magról kelt hibrid is.

2022. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!