Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövények szállítása...

Szobanövények szállítása költöztetővel?

Figyelt kérdés

200 kilóméterre költözünk, 5-6 virágom van amiket évek óta nevelgetek.


Autó nincs, és nincs kit megkérni, mi vonattal megyünk utánuk.


Többnyire pozsgások, meg strapabíróak. Pl aloe vera, sansaveria, majomkenyérfa...


A költöztető autóban mennek a másik helyre.


Mire figyeljek? Hogyan pakoljam őket, hogy ne törjenek össze meg boruljanak ki?



2022. jún. 13. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát erre nem nagyon lehet mit mondani. Ezek súlyos, és ebből adódóan törékeny növények. Még ha fixre beállítod is a cserepeket, akkor is elég egy komolyabb fékezés, hogy minden letörjön. Esetleg azt tudod megcsinálni, hogy külön dobozokba csomagolsz mindent, összegyűrt újságokkal kitámogatva. Vagy madzaggal megkötni őket, több irányból hozzákötni a doboz oldalához. (Én szoktam postán feladni növényeket, szóval tudom, mit beszélek. De nagy méretű és ennyire törékeny növényekkel semmit nem lehet biztosra venni.)
2022. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyira nem nagyok
2022. jún. 15. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, ha aprók, akkor elég a cserepet fixálni. Pl. kisebb lapos dobozba téve, köztük újságpapírral kitömve a hézagokat. Vagy virágboltok elé szokta kirakni ilyen műanyag tartókat, azokba is teheted, és az egészet bele egy műanyag vagy papírrekeszbe. Ha a cserép kisebb, mint a tartó üregei, akkor oda mehet papír.
2022. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!