Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől sárgul be a fű miután...

Mitől sárgul be a fű miután levágom fűkaszával?

Figyelt kérdés

Már 4-5 alkalommal van egy hely ahova eljárok füvet vágni damilos fűkaszával, és azt vettem észre hogy amióta bejött a meleg nyári idő a telepen belül néhány helyen ha levágom a füvet pár napra rá besárgul a fű. Ez azért is érdekes mert egyből arra gondoltam hogy persze fűvágás, kevés eső és folyamatosan a napon van. Na de az a fura hogy máshol ahol ugyanezek a dolgok állnak fent hogy nincs víz egész nap süti a nap mégis szépen zöldell tovább a következő nyírásig, vagy ha ritkán besárgul ki is zöldül mire újra kellene vágni.


Rajta szoktam hagyni a füvet mert ez eddig sehol nem volt gond. Érdekelne hogy mit tudok tenni hogy ne sárguljon be. Damilváltás vagy a fűkasza fordulatszáma túl nagy nem tudom, remélem tudtok segíteni ebben nekem.



2022. jún. 20. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni. Ahol sárgul, az talán öregebb, vagy más fajta volt a fümag, vagy nem is vetett fű, csak oda nőtt.
2022. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem én vágom "rosszul"? Olvastam olyat hogy nem szabad túl rövidre, vagy túl nagy fordulaton vagy éppen rossz fajta damillal. Direkt gyenge fűkaszát vettünk, mert nem bozótos, térdig érő füvet kell vágni.
2022. jún. 20. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Levágás után alapon érzékenyebbek a növények, ám az is lehet, hogy nem megfelelő időben van pl a gazdája által locsolva.


A legjobb naplementekor meglocsolni.

Pl erős napsütésben nem tesz jót a víz nekik. Meg kell várni az estét mert kidöglik a fű.


A kertünket és a panel teraszán lévő növényeink is így kapják a vizet.


De pl

A felettünk lévő lakó miatt nappal víz érte a tűző napon a kinti sort és majdnem megölte a növényeinket 1 nap alatt...


Nem tudom mit csinált, figyelmeztettük, azóta nincs gond.

2022. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fű szalmaszárat nevel. A magas, elöregedett fű a lenti, sötétben lévő leveleit leszárítja, főleg nyáron, a meleg, száraz időben, csak a száron lévők a zöldek. Ezeket te levágod. Vágás után még ugye a szár zöld, de ez meg elhal, ha a növény számára már felesleges, hiszen nem tud magot hozni.

Hűvösebb és nedvesebb időben a fű töve sarjakat hoz, új levelekkel, de ilyen időben nem képes erre. Levelek nélkül meg akár ki is pusztulhat.

A zöld gyep amúgy a mi éghajlatunkon nyáron nem létezik természetes, öntözetlen körülmények közt. Itt a fű magot hoz, és lesárgul, elszárad. Viszont így a gyökere árnyékban van, a száraz szárak megvédik a túlzott hőtől és párologtatástól, ezért nem hal el, ősszel újrahajt.

Ez a folyamat nem függ a damiltól vagy a kaszától.

Én a füvet nagyjából össze szoktam húzni, mert ha marékszámra marad ott, akkor alatta a sötétben kipusztul a fű. (A ritkásan rajta maradón persze átnő.)

2022. jún. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!