Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam ma tulipán hagymákat,...

Kaptam ma tulipán hagymákat, elültethetem őket cserépbe?

Figyelt kérdés
és ha igen h ápoljam, neveljem?
2010. szept. 19. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A tulipánnak most nincs itt az ültetési ideje..Majd tavasszal ültesd cserépbe vagy a kertbe..Addig a hagymákat rakd el száraz helyre..
2010. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
Szobában, lakásban télen is elültetheted, meg most is. Nincs jelentősége az évszaknak, ha mindig egyenletes hőmérséklet van a szobában 22-25 fok, locsolni kell (persze nem annyira hogy elrohadjanak és a legjobb valami fekete virágföld) és akár télen is virágozhatnak.
2010. szept. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A kertben éppen ősszel lehet nyugodtan elültetni a tulipánhagymákat, így tavasszal már korán kihajt. A tulipán gond nélkül áttelel a kertben, nem kell ősszel felszedni sem. Amikor majd nagyon sűrűn nőnek a növények és gyérül a virágzás, itt lesz az ideje az átültetésnek, ilyenkor a virágzás után meg kell várni, hogy a levelek is elhervadjanak (kb. nyárra/kora őszre) és akkor ki lehet ásni a hagymákat, majd szétválasztva újra elültetni. Következő tavaszra virágtengered lesz.
2010. szept. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem az elsőt mért pontozták így le. (Lehet ez a divat, mert én is bármit írok segítő szándékkal, velem is ezt teszik.)

Szóval én úgy tudom, hogy a tulipánhagymát ősszel és kora tavasszal is el lehet ültetni.

2010. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat, én csak cserépbe tudom elültetni mivel nincs kertünk.
2010. szept. 20. 20:02
 6/8 hell-ikon ***** válasza:
100%

Tulipánt ősszel ültetünk. Szeptember végétől, október elejétől akár decemberig is, ha az időjárás is engedi. (értsd: nincs fagy)

A hagymának szüksége van a hideghatásra a virágzáshoz.


Tehát a kedves kérdezőnek még annyi jótanácsot -ha szabad-, hogy lehetőleg tegye majd hűvös helyre a beültetett hagymákat. Ha van erkély oda, ugyanakkor -mivel cserépben van- vigyázzon át ne fagyjon.

Normál körülmények között a kertbe ületett hagymát megvédi a talaréteg, de cserépben könnyen átfagyhat a hagyma, ami már inkább hátrány, mint előny.

2010. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálok vigyázni rá.
2010. szept. 22. 10:06
 8/8 anonim válasza:
49%
lakásban bármikor elültetheted cserépbe, ha most ülteted Karácsonyra virágzik kb, de legkésőbb szilveszterre.
2010. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!