Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kutyára nem veszélyes gyomirtó?

Kutyára nem veszélyes gyomirtó?

Figyelt kérdés

Kapható olyan gyomirtó ami kutyákra nem veszélyes? Járda mentén szeretném lepermetezni igazából nem csak gaz van ott hanem ilyen erősebb fűcsomók is amik mindig visszanőnek bárhogy próbálom kiirtani és elég rondán mutat.


Gondoltam megpróbálnám gyomirtóval lepermetezni, hátha ez tartósabb eredményt hozna, viszont az udvarban van két kutyus is. Nem tudom hogy rájuk veszélyes-e lenne, illetve, hogy van-e olyan szer ami nem veszélyes rájuk nézve.


Esetleg ha valaki tudna ilyet javasolni azt megköszönném, sajnos máshova elzárni nem tudom őket.



#kutya #gyomritó
2022. jún. 28. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 órára kell őket elzárni!
2022. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

a (mostani)gyomírtó a felső részre hat, a növény gyökerére nem.

A kutyának minden veszélyes, csak nem tudjuk meg milyen belső kárt okozott az összetevő..


A gúgliba írd be, hogy a használandó gyomírtó összetétele érdekelne, aztán alkotóelemenként nézd meg a veszélyességét..

2022. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod letakarni a lepermetezett csíkot valamivel?

Különben a glifozát 2-3 óra alatt teljesen felszívódik, és kiviszi a fű gyökereit is. Utána járhatnak ott a kutyák, ha felszívódott. Lelegelni meg valószínűleg nem fogják, mert van orruk, és büdös nekik.

Amúgy az csak a növényekre olyan veszélyes, állatokra nem, egy kisebb kutyának is egy teljes liter bekevert 2%-os gyomirtót kellene meginnia, hogy igazán rosszul érezze magát. De azért lehetőleg próbálj valami megoldást találni.

2022. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát pár órára még házba is be tudom őket engedni akár, annyit azért még benn szoktak maradni.
2022. jún. 28. 21:23
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
A kutyatápban levő kukoricával annyi glifozátot eszik, hogy az a pár csepp, amit az udvaron elhasználsz, igazán nem oszt nem szoroz. Mondom ezt úgy, hogy agrárszakemberként világéletemben ellene voltam/vagyok a gyomirtók használatának.
2022. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Termelünk kukoricát, egy csepp glifozátot sem látott még.
2022. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!