Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsik még a cukkinik, de már...

Kicsik még a cukkinik, de már látom rajtuk, hogy a túlsó (a szabad) vége kezd haloványulni és vékonyodni (egyelőre alig észrevehetően)...ugyanúgy mint a tökök tavaly. Mitől lehet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly is kb. 4-5 tök így 'fejlődött' ...mire lett egy egészséges.

Pedig a cukkiniben bíztam, azt békén hagyták a vadak (amik bejárnak a kertbe...őzek, szarvasok..és biztos nyulak is)


2022. jún. 29. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:

Van olyan fészek is (cukkini), amiben 4 mag is megilledt...és meghagytam mindet. Így van 2 fészek 4 bokros, 2 db 3 bokros és 2 db 2 bokros

Ez nem lehet az ok (?)...hogy sok a növény, nincs elég tápanyag a beéréshez?

Volldüngerrel segíthetek rajta?

2022. jún. 29. 13:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a vízhiány és a hőség együtt. Ezért kell kiegyelni, mikor már akkorák, hogy a rovarok nem eszik ki.

Jövőre inkább sűrűbbre ültesd, de csak 1-et hagyj egy helyen.

Ha nincs rendesen felszántva a föld, a tömör talaj miatt is lehet gond. Nálam most a sütőtökön szépen látni, hogy meddig lett nagy traktorral megszántva, és honnan csak a rotával csináltam meg tavasszal, ezen a részen negyede akkorák a növények.

Lehet amúgy tápanyagprobléma is, de ennek viszonylag kicsi a valószínűsége. És ha tápanyag, akkor se biztos, hogy kevés, lehet, hogy csak nem megfelelő arányú. Azt látod, ha a növények se szép erősek, vagy nem jó a levelek színe.

2022. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hibásakat szedd le mielőbb, ne terheljék a növényeket, akkor hamarabb fog hozni újakat.
2022. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! - A levélzete dús és erős...egészséges kinézetű

Öntözgettem is...de talán nem eleget...másfél napokat távol voltam

2022. jún. 29. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit naponta öntözni. Inkább ritkábban, de sokat. Viszont ha a tövére zúdítod a vizet, akkor a talajszerkezetet tönkreteszed, és ez egy idő után szintén okozhat felszívódási gondokat. Ha csak így tudsz öntözni, akkor csak a tő egyik oldalán (nem közvetlenül mellette) öntözz mindig ugyanott, ha itt tönkre is megy a talaj, de a másik oldalon nem lesz probléma.
2022. jún. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! - sajnos pedig úgy döntöttem hogy mindig a tövére... A fészekbe öntöttem a vizet, abból a logikából, hogy a fészekben benne marad A víz, nem folyik szét mindenhova....
2022. jún. 30. 08:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Íme, néhány fotó

[link]

[link]

Ezek még csak olyan 7 -9 centisek lehetnek....a deformáció szerintem egyre szembetűnőbb lenne a növekedés további szakaszában

2022. jún. 30. 13:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Jól látható, hogy a végük nem egészséges...hanem sárguló és elvékonyodó...
2022. jún. 30. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha véget ér ez a nagy hőség, akkor vége lesz a problémának is. (Legalábbis remélem, mert nálam is ez van.) A tökfélék többsége nem nagyon bírja a 35 fokokat. Addig szedegesd le, amelyiken egyértelműen látszik, hogy elvékonyodik a vége.
2022. júl. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!