Kezdőoldal » Otthon » Kert » Futó paradicsomot gombabetegsé...

Futó paradicsomot gombabetegség megelőzésére mivel szokták permetezni? Másik ha már beteg 1-1 levél akkor mivel kell?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 08:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Használt valaki szódabikarbóna valamint tejes oldatot permetezésre?
2022. júl. 11. 08:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen csodaszerek nem fognak működni.
2022. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gomba megelőzésére rezes permetet használok (Bordóilé).

Bármelyik gazdaboltban segítenek neked, hogy milyen betegségre mit használj. Készíts képet a növényről vagy vidd magaddal a beteg levelet.


Ezeket a "házi csodaszereket" meg felejtsd el. Az egyik ismerősömnek azt ajánlották, hogy ecetes vízzel permetezzen levéltetvek ellen. Sikeresen kinyírta az összes haszonnövényt.

2022. júl. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szert kell alkalmazni(rezes) aminek 5 napos élelm.várakozási ideje van.A paradicsom alsó levélzetét el kell távolítani,mert a földről szedi fel a baktériumokat.
2022. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2es, próbáltad már valamelyiket?


Igen levágtam az alsó leveleit, és ahol nagyon összeérnek a levelek, párat levágtam, nem sokat.

2022. júl. 11. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:

A rezek paradicsomra általában 7 naposak.

Ha már megtámadta valami gombabetegség, akkor nagyjából minden ilyen ellen jó a Mister. De nem csak gomba miatt mehet le egy levél, hanem száz egyéb ok miatt, beleértve a hőséget és aszályt, valamint a természetes elöregedést is.

Én soha nem szoktam levágni olyan levelet, ami nem sárgul. Az nem véletlenül van ott, hanem mert szükséges a növénynek. Ha megfelelő sor- és tőtávra ültetjük a növényeket, akkor rendesen fog szellőzni.

2022. júl. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen árnyékoló szerepe is van a levélnek hogy ne égjen meg a termés. Ami termés fölött van azt nem is szabaf levágni. De ha sűrű a lombja akkor könnyen támadhat a gomba. Mint a fák lombjában.
2022. júl. 13. 07:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem az árnyékolás a lényeg, hanem a levelek növelik a termést. Nézz utána a fotoszintézisnek. Ha sok a termés, és ehhez képest kevés a levél, akkor aprók maradnak a termések.

Ha nincsenek túl sűrűre téve a tövek, akkor nem lehet probléma a túlzottan sűrű levelekkel, mert átfúj a lombozaton a szél.

2022. júl. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!