Kezdőoldal » Otthon » Kert » A július 12 én másodvetés...

A július 12 én másodvetés ként kis dombok ba elhelyezett uborka magok ból körülbelül mikor lesz termés (amikor már úgy jól terem)?

Figyelt kérdés
Spriccelgetem (kis kézi spriccelő vel) vízzel naponta többször is
2022. júl. 16. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Agusztus vége ha szerencséd van, ilyen melegben az a kis palánta rögtön kiég a napon
2022. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! - Lehet, hogy gondolkodnom kellene valami takarásban....(?)

Még nem bújtak ki a növénykék...

2022. júl. 16. 15:41
 3/12 A kérdező kommentje:
A cukkinit is takartam még, miután a magokat földbe tettem (kaszálékkal takartam...egy darabig...miután már kikeltek a kis növények, nem sokkal azután leszedtem róla...nagyon jól terem)
2022. júl. 16. 19:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem a föld alatt fog kiégni, hanem miután kikelt.

Spriccelgetni is 100%-ban értelmetlen. Ha ültetéskor benedvesíted a földet rendesen, akkor az kelésig elég.

Miután kikelt, akkor kellene árnyékolni. Pl. valami keretre szerelt raschelhálóval. Mivel most túlságosan nagy hőség jön, amit a kicsi magonc nem fog bírni. Ez most nem jó időszak neki.

2022. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és mi az, hogy dombokba van elhelyezve a mag? Inkább mélyedésekbe kellett volna, hogy minél jobban tartsa a nedvességet a mag környéki föld. De sima föld is megteszi. Viszont a domb jót tesz a kiszáradásnak, és még csak öntözni se tudod, mert elfolyik a víz.
2022. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A dombokba ültetést a neten találtam..valami olyasmi volt írva, hogy nem szereti a vízben tocsogást, azért bombba. Egyébként nálam működik a dolog, mert van egy kis 2 l-es kézi permetezőm, amibe a nyomást kézzel kell felpumpálni (praktikus volt ez más növények locsolására is)..naponta kétszer meg szoktam spriccelni vele a dombokat, hogy átnedvesedje a föld. Teganp gondoltam, betakargatom gaz-kaszálékkal (olyan szálas cucc)...este kitakartam, hogy éjjel levegőzzön...majd reggel visszahúzom rá....d.e. már találtam 2 kibújt növényt. Visszatakartam. Szerintem jön majd a többi is. Úgy volt írva, hogy minden dombocskába 2 -3 magot tegyünk...amikor már stabilan nődögélnak, minden dombocskába csak 1 növényt hagyjunk meg.
2022. júl. 19. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahol a vízben tocsogást írták, az valószínűleg egy angol nyelvű cikknek a minden gondolkodást nélkülöző fordítása. Ott nagy probléma tud lenni a sok eső, erre találták ki pl. a magaságyást is, ami nálunk szintén értelmetlen dolog, mert pont az hiányzik itt, aminek kiküszöbölésére az egész technológia létrejött, azaz a rengeteg víz. De nálunk nem a sok nedvesség a probléma, még tavasszal sem, hanem a szárazság.

Te rengeteget dolgozol pár növénnyel, ennyi munkával egy egész kertnyi uborkát szoktak termelni. :)

2022. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 - köszi...ez biztosan így van....de nekem ez most presztizskérdés, mert az új barátnőm (talán a legutolsó)...várja az eredményt...nagyon szereti az uborkát
2022. júl. 20. 19:44
 9/12 A kérdező kommentje:
...persze semmi nem múlik az uborkán...ez inkább csak nekem fontos (valamennyire)
2022. júl. 20. 19:46
 10/12 A kérdező kommentje:
(így 60 felett)
2022. júl. 20. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!