Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permetező szereknél hogy...

Permetező szereknél hogy számoljuk át,a l/hektár mennyiséget 10 l-re?

Figyelt kérdés
mintha direkt össze akarnák zavarni a felhasználót,pedig veszélyes anyagok ezek.
2022. júl. 16. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy 1liter 1 hektárra elég.

A 10 liter, 10 hektárra elég.

2022. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki matek zseni.A gazda boltokban forgalmazott szerekre nehéz lenne odaírni 10 l vízbe be mennyi szer keverhető.Területet is számoljak,mekkora a kis kertem,1 hektárhoz viszonyítva .
2022. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 pontosan erre gondoltam :én is csak szegélyeknél,kerítés tövében akarok gyomirtózni,pár m2 az az egész.most matekoljak,arról nem is beszélve,hogy veszélyes anyagról van szó,és benne van a tévedés lehetősége.
2022. júl. 16. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor legalább azt ird le, hány négyzetméter amit kezelni akarsz.
2022. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
Vagy milyen szer
2022. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Ja vslami glifozát gyomírtó azok ehyformák. 1-3% ba keverhetök 2%-osra szoktam. 10 literbe két deci
2022. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Glifozátokra oda szokták írni %-ban is, ha nem is minden felhasználási mód esetén.

Ha erről van szó, a glifozát az egyszikűeket és a magról kelő kétszikűeket megbízhatóan viszi 2%-os töménységben (főleg, ha használsz tapadásfokozót), viszont az évelő kétszikűekhez kell a 4%, a 2%-tól csak megsárgulnak, és egy idő múlva újra kizöldülnek.

A növényvédő szereknél, ha tényleg semmi kézzelfogható adat nincs a csomagoláson, se a neten, akkor úgy kell számolni, hogy 3 dimenziós növények (fák és szőlő) esetén 1000 l víz/hektár, földszintes (zöldség, virág) növényeknél 500 l. Innen meg már csak matek. (Vagy ha valaki nem figyelt oda anno, akkor a neten pontosan le van írva az átszámítás.)

2022. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!