Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen facsemetét ajánlotok?...

Milyen facsemetét ajánlotok? Ami akár egy életen át kitart.

Figyelt kérdés

Kisbaba érkezik a családba és adnék a szülőknek ajándékba egy facsemetét, ami aztán a lurkóval együtt cseperedne.

Viszonylag nagy a kert, de az lenne a jó, ha lassan növő fajta lenne.


2022. júl. 20. 19:10
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Hárs fa. Több száz èvig él. Hasznos gyógynövény. Ültettem 14 éve. Most már szèp terebéjes árnyékot ad. Amikor virágzik mesés illata van
2022. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Platán, kőris..gyümölcsöt ne.
2022. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg dió. Az elég lassan nő és még hasznot is hajt.
2022. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mamut fenyő 2000 évig is elél.
2022. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gömb vagy virágos kőris. Viszonylag igénytelen.
2022. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

A családban többen is vannak, akik valamilyen rejtélyes okból élőlényeket szeretnek ajándékozni úgy, hogy nem tájékozódnak előtte, hogy a megajándékozott, vagy annak a környezete kedveli-e? Csak azért mert az ajándékozónak tetszik, nem biztos, hogy a megajándékozottnak is. Több ilyen ajándéknak lett nyomasztó története. Az ajándékozót nem akarták megbántani azzal hogy nem fogadják el, de igenis terhes lett gondozni és ápolni.

Nem ajándékoznék fát, kivéve, ha valóban szeretni fogják, ahova kerül. Mert ápolni kell, metszeni kell, ha lombhullató akkor ősszel a leveleket sepregetni kell. Macerás. Ha nem szeretik nem fognak jó szívvel gondolni rád...

Értem én, hogy te egy emlékművet akarsz állítani ennek az eseménynek, de inkább a saját kertedben ültess mementót, ne a más kertjét használd erre!

2022. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az előző tökéletesen hasznos tanács.

A jó ajándék az, ami eldobható/eladható, az ajándékozónak nem fog feltűnni a hiánya, és a megajándékozott számára nem lesz kínos kötelezettség a tartása/tárolása. Én pl. rettenetesen utálnék egy ilyen ajándékot, meg azt is, aki rám kényszeríti. Voltak már hasonló "hasznos" dolgok, amiket kaptam...

Kérd ki a szülők véleményét, hogy szeretnének-e egy ilyen fát, és csak ha teljesen egyértelműen pozitív a reakciójuk, sőt még ősszel rákérdezve is így látják, csak akkor jöjjön a fa.

Ha valami hasznosat szeretnének, lehet dió, ha haszontalan is jó, akkor hárs például. A dió hatalmasra nő, 20 éves korára lehet 10 m-nél magasabb, és ha magában áll, a viharok tudják komolyan károsítani. A hársnak is vannak óriásira növő fajtái, ennek utána kell nézni, hogy melyik marad kisebb.

2022. júl. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!