Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén termett először a kis...

Idén termett először a kis kajszibarackfám, de szinte az összes gyümölcsöt megrágták a darazsak és a hangyák. Van ennek ellenszere?

Figyelt kérdés
Kénytelen voltam leszedni félig éretlenül azt a kb. 30 szemet, mert már így is kisebb-nagyobb lyukak voltak bennük. A család el van keseredve.

2022. júl. 21. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Rovarölő permetező szernek hívják. A gazda-boltban úgy kérd, hogy taglózó hatása legyen. Ilyenek a piretrin származékok például...
2022. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2022. júl. 21. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
A fa törzsére hangya ellen ragaszthatsz olyan ragacsot, amibe beleragad a hangya.
2022. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de ragasztottam. A hangyák viszont átbújtak alatta, mivel nem sima a fa törzse.

A darazsak viszont annyira kirágták, hogy némelyik sárgabarackba be is költöztek.

2022. júl. 22. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Körbe kell tekerni szigszalaggal.
2022. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hatalmas károkat szoktak csinálni a hangyák, pl. 20-30 kilónyi cseresznyét megrágnak, mindegyikre csak egy körömpiszoknyi lyukat, ahonnan kiindul a rothadás.

Úgyhogy eleve májusban végigjárom a fáimat, és amelyiken hangyát látok, a törzse köré talajfertőtlenítőt szórok, hogy elszokjanak onnan. Aztán érés előtt (ha el nem felejtem), megint átnézem az adott fákat, és szükség szerint ismétlem a talajfertőtlenítőt. (Radar nevű, szerb gyártmány.)

Darázs ellen sokmindent nem tudsz csinálni, csak a padlásokat, hasonló helyeket átnézed, és kinyírod, amit találsz. Utána (még érés előtt) csapdázod őket, de ez túl sokat nem fog érni, minden lehetséges variációt kipróbáltam már. Ha pedig elkezdődött az érés, akkor tényleg kilátástalan, hogy 1 db-ot is fogj.

2022. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2022. júl. 23. 15:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!