Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az jó ötlet, ha faültetéskor...

Az jó ötlet, ha faültetéskor egy műanyag (vízszerelésből kimaradt, kb. 3-4 cm átmérőjű) csövet is beások és azon keresztül is öntözöm majd a fát?

Figyelt kérdés

Vagy lehet, hogy rossz irányba terelné a fejlődését?

Egy az egyben leásni függőlegesen és alulról öntözi a fát, vagy esetleg még kis lyukakat fúrni rá... Gyorsabban fejlődne a facsemete?



2022. júl. 28. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, perforálni kell. Körbevenném kis geotextillel, mert különben eltömődik.
2022. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így ültettünk, mert nagyon kedvezőtlen talajadottságaink vannak.(köves-sziklás, délnyugati lejtő,száraz terület)Évente 4-6 alkalommal öntözünk ciszternából, a fáink 2 kivételével megmaradtak, tűrhetően fejlődnek.Bár nem jól csináltuk, később beszéltem kertésszel, neki volt ellenvetése. Nem perforáltuk, csak egyenesen leástuk a törzstől kb 15 centire. Amit kellett volna: perforálni, a gyökér KÖRÉ elfektetni a törzstől 30 cm.re. Így fennáll a veszélye állítólag, hogy "levegőt kap" a gyökér, ami a fa pusztulsához vezethet, ezért azt javasolta, hogy a fa max 4 éves koráig maradjon benne, vagy temessük be.
2022. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmire gondolok, amit Te írtál 2-es, hogy nem árt-e többet, mint használ.

1-es, köszönöm, a geotextil is jó ötlet.

2022. júl. 28. 09:47
 4/7 Majatom ***** válasza:
Én is tettem a császárfa alá, egy kb. 10 cm-enként kilyukasztott slag darab volt belehajlítva a gödörbe, úgy hogy mind a két vége kint volt a földből. Erre tettem egy kevés sódert, hogy ne iszapolódjanak be a lyukak, majd föld és végül a facsemete. Kb. 3 éves koráig öntöztem ezen a slagon keresztül is, mindkét végéről, aztán egy ásónyomnyi mélységben elvágtam a kiálló két végét, és elföldeltem. Szerintem segített a fejlődésében.
2022. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kötött talaj, akkor eldugul a cső vége, és belemegy egy liter, ami aztán elszivárog egy nap alatt. Én összetoldott PET-palackokkal próbálkoztam új szőlők mellett, alul egy kupaktalan vég volt, az is úgy eldugult, hogy a második évben már néha órák múlva is volt benne még víz. Tehát kell valami spéci megoldás, amit írtak. Vagy ahogy közterületen szokták, ilyen 100-as körüli csövet leásni, abba több víz fér.
2022. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van 100-as csövem is ami felhasználható lenne (bőven), azt le kellene dugózni, nehogy valami kisállat beleszoruljon. De abból a víz egy helyre megy, mert nem hajlítható, mint a slag... Nem árt a gyökereknek, ha egyik oldalról kapja a sok vizet?
2022. júl. 29. 07:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Az sokkal jobban árt, hogy egyáltalán zúdítva kapja a vizet, a talajszerkezetet tönkreteszi. Ha muszájból öntöz így az ember, akkor csak pár helyet szabad így tönkretenni, nem az egész fa alját.

Ha sorban vannak a fák, akkor tegyél le csepegtető csövet vagy szalagot, az nem okoz kárt.

2022. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!