Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen csepegtető rendszert...

Milyen csepegtető rendszert vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 800w os hidroforom. Ahhoz szeretnék egy olyan rendszert kiépiteni ami adagolja a vizet a növenyekhez, zöldségekhez, kiskerthez. es nem kell locsolgatnom. Olyat szeretnek amit lehet kombinálni. Ott öntözzön ahol en szeretnem es ne legyen előre kifúrva a cső pl 30 cm enként. Kb max 60m2 Kinek milyen tapasztalata van, mit ajánlotok? Milyen márkát vagy fajtát? Köszönöm.

2022. aug. 4. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

a hidrofort ez hazavágja. Nálad alegjobb egy nagy tartály 3 méter magasban elhelyezve, és abból jönne a cső, amit úgy kombinálsz, ahogy tetszik(lásd TikTok ázsiai mezőgazdaság)

A tartályba kösd be a szivattyút, vagy a szabályzóját, akkor ritkábban kapcsol be.

2022. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne szalagot vegyél hanem LPE csövet és dugj bele öntöző gombákat.

Van minden féle, amilyet csak szeretnél.


Ontozeswebaruhaz.hu


Innen szoktam venni. Elérhetőségeknél van szaktanácsadás is, lehet kérdezni.

2022. aug. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, hazavágja. 🤣


3m magasan lesz 0,3 bar, akár 10 méterre is el fog folyni a víz!

2022. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem 10, hanem 200 m-ig jó a csepegtető szalag.

Zöldségekhez csepegtető szalagot használj, 10 cm lyukkiosztással, mert a szomszédos növények gyökerei összeérnek, a nagyobb növényekhez meg gombákat, LPE csővel.

60 m2 az nem terület, pillanatok alatt össze lehet dobni a komplett rendszert. Én úgy 600-at csepegtetek, apró benzines szivattyúval, mert áramom nincs abban a kertben.

2022. aug. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm, de a 10 m-t szerintem felreérthette, mert a tartályos megoldasnál nem lesz nyomás, illetve kevés. És ön hol vette? Van márkája vagy ilyesmi?
2022. aug. 6. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:

De lesz nyomás, és jól is írta a 3-as válaszoló, 3 m szintesés 0,3 bár nyomást produkál. A csepegtetőszalagok többsége ilyen 0,3-0,8 bár nyomás közé van tervezve. De ameddig új a szalag, addig fél méter eséssel is csepeg, bár nem úgy, ahogy kellene, és gyorsan el is vízkövesednek a labirintek, ha kemény a víz.

Én egy közeli mezőgazdasági boltban vettem, ahol árulnak méterre is szalagot. Azt hiszem, Aqua-traxx a márkája.

2022. aug. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. aug. 7. 22:03
 8/8 A kérdező kommentje:
#1 A hidrofort ez miért vágja haza?
2023. júl. 20. 00:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!