Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krizantém termesztés: permetéz...

Krizantém termesztés: permetézés után egy nappal minden vedőfelszerlés nélkül bemenni, és úgy fúzni fóliát, normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Családban többen ezt csinálják, most be kellett segíteni, bementem, nagyon büdös volt, marta torkom, erre kiderül hogy tegnap lett az egész lepermetezve.

Kiakadtom hogy ezt azért nem így kellene, elle le vagyok intve, ez normális szerintetek?



2022. aug. 27. 18:55
 1/3 anonim válasza:
Miért mi baj lehet?
2022. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
87%

Ha úgy érzed, hogy félsz, akkor kérd ki a permetezőanyag nevét, összetevőit, és keresd fel a háziorvosodat.


Ha úgy érzed, hogy pánikbeteg vagy, és ez rátesz, akkor menj el vele a sürgősségire, ott ennél banálisabb esetekkel is foglalkoznak

2022. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontos az előző válasz.

Ott kellett volna kezdened, hogy megkérdezed a szer nevét, vagy akár elkéred a csomagolását. Azon kötelezően fel van tüntetve a munkaügyi várakozási idő. (Ami a legtöbb szer esetében 0 nap.)

Ha nem járt még le az idő, akkor nem mész be, ha lejárt, akkor nem foglalkozol vele.

Bármitől lehetett bent büdös, akár magától a kriziktől is, és hogy mar, azt beképzelhetted a töménység miatt. Olyan szer nem létezik, ami egy nap után mar. Esetleg 1. kategóriás, amit csak növényorvos vagy szakmérnök jelenlétében szabad felhasználni, ezeket nem ismerem. De akkor a tulajdonosok se mentek volna be egy hétig, csak gázálarcban.

Viszont a krizantém piretrint tartalmaz, ami egy természetes idegméreg. Ám emberekre nem veszélyes, és nem is ez okozza a szagát tudtommal.

Vagy két éve itt egy nő azt állította, hogy ráment a kezére egy kontakt gombaölő, és nagyon beteg lett tőle. A szer nevére már nem emlékszem, de valami olyan anyag volt, amiből 20 liter bekevert szert kellett volna meginnia, hogy a leírt tünetei lehessenek. De ezt hiába vezettem le neki szakmailag, én voltam a hülye, akit le kell pontozni. Az ijedség nagy dolgokra képes...

Szóval, én azt gondolom inkább, hogy a krizantémok erős kipárolgása meg a bent uralkodó nagy hőség miatt érezhetted úgy, hogy marja a torkod.

2022. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!