Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnye termesztésben jártasokt...

Dinnye termesztésben jártasoktól kérdezhetek egyet?

Figyelt kérdés

Kertemben tervezés nélkül elkezdett nőni egy dinnye palánta.Megörültem neki de gözöm sincs honnan keveredett hozzám.Dédelgettem,locsolgattam,simogattam.Mostanra beérett.Ezt onnan tudom,hogy az indája leszáradt.Az elöbb vágtam fel,de csak reménykedni tudtam,hogy érett.Vágáskor recsegő hangot hallottam ahogy repedt,piros bélű vékony héjú.Méz édes.Arra gondoltam be gyűjtöm a magját és kora tavasszal kiültetem mint palántát.

Bocs a hosszú bevezetöért.

A kézenfekvő kérdésem,mit csináljak a maggal ahhoz,hogy jövöre palánta legyen és teremjen nekem ebből a finomságból?


2022. aug. 29. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hol akadtál el, mikor rákerestél a módszerekre?
2022. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extrát. Leöblíted, megszárítod, beleteszed egy kis dobozba, jövőre meg elülteted.
2022. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1/1 Nem kerestem rá,inkább itt kérdezek meg mindenkit aki tud nekem segiteni.Nagy a siker élményem és szeretném ha ez tovább is tartana.Arról nem is beszélve,hogy szeretem a görögdinnyét de sajnos nem tudom megvenni csak ha van rá mod,megenni.Szóval én már itt az elején elakadtam rendesen.
2022. aug. 29. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

"Nem kerestem rá"


Ha erre is lusta vagy, akkor már most mondj búcsút a dinnyéknek...

2022. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2/3 Ilyen egyszerű lenne?Valami olyat olvastam,hogy melegvizbe kell tenni egy órára aztán kell főldbe tenni palántáztatni meg valami hasonlókat,de már régen.
2022. aug. 29. 20:57
 6/11 A kérdező kommentje:

4/5 nem vagyok lusta csak minden féle tippeket adnak ami elég körülményesnek tűnik.Ezért gondoltam,hogy itt aki ennek az egésznek tudja a trükkjét felhomályosit.

Köszönöm a lehurrogást.Ez igazán tettekre avagy nem tettekre serkent.Nincs más dolgod mint az,hogy el vedd valakinek a kedvét?

2022. aug. 29. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Ha áztatni akarod, úgy is lehet. Annak csak annyi az előnye, hogy megszívja magát vízzel és előbb kel ki. Viszont nem kell melegnek lennie a víznek, mert azzal be is fullaszthatod a magot. Sima vizet engedsz rá, pár órát hagyot, elülteted. Amúgy ahány ház, annyi szokás. De mint ahogy nálad is magától kelt a kertben, tényleg semmi extrát nem igényel.
2022. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"mit csináljak a maggal ahhoz,hogy jövöre palánta legyen"

Jövő tavasszal feltétlen tedd földbe, különben nem lesz palántád!

Vízkultúrásan ne akarj dinnyét nevelni.

2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A vízbe áztatással csak annyit érsz el, hogy hamarabb kel. De hát ha pár nappal korábban teszed földbe, az is pont megfelelő.

Dinnyepalántát nevelni nem egyszerű, ha nincs hozzá megfelelő helyed. Fűtött szobában ne is reménykedj.

Lehet helybe vetni a kertbe. Április 25-május 1. közt ülteted, fészkenként 3-4 magot, ha úgyis ingyen van. Ha több kikel egy helyen, akkor kelés után egy héttel kihúzod azt, ami 2-nél több. Ha kinőttek az első megmaradó levelek, akkor még a 2-ből is kihúzod a kisebbet, mert ha túl közel van egymáshoz két tő, akkor egyik se nő rendesen. Utána már nőni fog rohamtempóban.

2022. szept. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem áztatok semmilyen magot. Ha száraz a föld ültetéskor, akkor a lyukba öntök vizet, ez elég neki.
2022. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!