Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 60 cm hosszu kis...

Van egy 60 cm hosszu kis szolo csemetem. Ki fogja birni a telet?

Figyelt kérdés
Marcius fele gyokereztettem, de lassan fejlodott. Kb. 1 honapja kiultettem egy arnyekos helyre. Meg fog noni akkorara hogy a telet kibirja?
2022. szept. 7. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
már nem növöget, pláne árnyékos helyen. Vagy körbetöltöd földdel, forgáccsal, vagy betekered valamivel.
2022. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Kupacold fel földel.
2022. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen kibírja, ha elég mélyre ültetted, nem csak 10-20 centire.

Mostanra már akklimatizálódott, szépen halad az időjárással, és a gyökerei meg felső részei szépen beérnek majd, ha jön a hűvös idő. Az elképzelhető, hogy maga az új vessző visszafagy akár erősebben is, de annyi mindenképpen életben marad belőle, hogy tavasszal ki tudjon hajtani belőle.

Ha biztosra akarsz menni, levélhullás után kupacold fel, ahogy írták. Nálunk nem szokott akkora fagy lenni, hogy a föld alatt is elfagyjon a szőlő. Ahhoz kellene hó nélkül vagy -25, hóval meg -30, de inkább több. A talajhő sokat jelent.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért árnyékos helyre ültetted. A szőlő napos helyet szeret. Ha meg átülteted, akkor ugyanott leszel, mint ha jövőre fogtál volna a gyökereztetésnek.

Ha nem végleges helyre tetted, akkor mielőbb ültesd át, azt még ki fogja bírni, most még elég meleg van. Próbáld nagy földdel.

2022. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!