Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most még szeptemberben milyen...

Most még szeptemberben milyen zöldségeket lehet elvetni? Hogy szoktatok csíráztatni például paradicsom vetőmagot, paprikát, céklát,stb Még életemben még nem csináltam ilyent és azért kérem a segítséget!

Figyelt kérdés

#kert #mag #vetőmag #Elveszi paradicsomot
2022. szept. 12. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Majd tavasszal
2022. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Vethetsz madársalátàt, esetleg Ester retket.

Illetve jövőre az őszi vetést.

2022. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És házba nem ültethetem ell pl céklát, paradicsomot, paprikát, uborkát és amikor már nagyobbak lesznek és ki lehet ültetni akkor majd ki ültetem őket. Te hogy csinálod kettes válaszoló?


Ne haragudj a hülye kérdésekért nemrég költöztem ki házba és nekem ez még új.

2022. szept. 12. 17:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Zöldhagymát ha most el vetném túlélné?
2022. szept. 12. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
A palántázással szerintem várj karácsonyig, vagy pár nappal karácsony előttig, amikor elkezdenek hosszabbodni a nappalok.
2022. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire kezdő vagy akkor olvasgass a neten van egy csomó cikk meg videó mindet megtudsz ha nincs kedved olvasni írd be youtubera pl. Paradicsom nevelés stb. Céklát uborkát nem palántázunk azt helybe vetjük tavasszal a magok csomagolásán ez is rajta van az is hogy mikor kell vetni.

Paprikát palántázni kell februárban aztán később egy hűvösebb helységbe rakni, hogy ne nyúljon meg stb. Paradicsomot elég márciusban bent elvetni stb stb.


Nem tudom mit értesz az alatt, hogy zöldhagyba. Sima vöröshagymára gondolsz amit majd zölden fogyasztasz? El lehet vetni a dughagymát ilyenkor is de csak tavasszal fog kihajtani.


A kérdésre válaszolva amit még ilyenkor érdemes a kertbe vetni az a retek, feketeretek, saláta, fokhagyma. A fokhagymát csak jövő nyáron tudod szüretelni majd de a többi még idén beérik.

Illetve az őszi mák de gondolom egy abszolút kezdőnél ez fel sem merül.

2022. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!