Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kinek mi a véleménye a késő...

Mindentudó99 kérdése:

Kinek mi a véleménye a késő őszi metszésről? Kajszit kivéve ki lehetne metszeni lombhullás után?

Figyelt kérdés
Van akadálya? Tavasszal annyi a dolog sok a szőlő is. Alig végzek vele mindíg. Gondoltam a fájat megcsinálnám
2022. szept. 28. 03:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Lombhullás után, az esetleges kemény tél előtt semmit nem szabad. A nedvkeringés teljesen lelassul, a sebek beforrása hosszú időt vesz időbe, a megmaradó rész nem tud átstrukturálódni. Nem szabad bedőlni annak, hogy volt két enyhe tél, ez nem biztosíték arra, hogy nem lesz olyan, mint úgy 10 éve, ami egyes településeken az elmúlt 120 év 3. legkeményebb tele volt.

A fát támadó baktériumos és gombabetegségek ugyan télen csak a csonthéjasokat veszélyeztetik erősen, almatermésűeket akár lehetne is metszeni, de a rossz nedvkeringésű helyeken fagysérülések keletkezhetnek, ha netán bejön egy keményebb tél.

Még most is jobb lenne, mint lombhullás után, most még viszonylag erős a nedvkeringés, gyorsabban gyógyulna.

De szerintem jobban jársz, ha tavasszal metszel. Az almaféléket akár már január végétől is szoktam, ha az előrejelzések nem mondanak túl nagy hideget a következő hónapra. (Február közepétől meg már nem nagyon várható nagyon nagy lehűlés.)

Én borvidéken lakom, itt akinek nagyon sok szőlője van, az elfagyásra nem hajlamos borszőlőket már lombhullástól folyamatosan metszi (metszeti). Annak is van veszélye persze, de nem több, mint az alma téli metszésének, a csonthéjasokról nem is beszélve.

2022. szept. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm. Akkor kimetszem a szőlőt inkább annak tényleg nem árt. Nincsenek már tartós -15 -20 fokok. Talán egyszer volt fagykár a 25 év alatt mióta csinálom a szőlőt. Agyalgatok ezeken. Két nagy kert tele fával szőlővel sokáig tart. Meg hát ugye munkahelyen is helyt kell àllni. Alig végzek vele már hajtanak a fàk de már lemosozni is kellene. Akkor a szőlőt csinálom köszönöm.
2022. szept. 28. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább megmetszed, nem?
2022. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt soha nem lehet tudni előre, milyen lesz a tél.
2022. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!