Kezdőoldal » Otthon » Kert » Októberke (varjúháj) növényt...

Októberke (varjúháj) növényt szeretnék ültetni nagy kerámia kaspóba, de nem vagyok gyakorlott kertész. Lehet ilyenkor? Milyen földbe kell ültetni? Télen sötét hideg kamrába tegyem? Mindent szeretnék tudni róla.

Figyelt kérdés

Nagyon köszönöm ha írtok. Most jött szembe velem ez a növény, és nagyon megtetszett. Szeretnék ültetni, de nem vagyok gyakorlott kertész. Segítenétek?

Mondjuk a kaspó olyan nagy lenne, hogy nem nagyon tudnám mozgatni. Télire be kell vinni? Lakásba nem tudom, nincs hely.


2022. okt. 24. 11:06
 1/7 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy többfajta varjúháj létezik. Nekem ez tetszik.


[link]

2022. okt. 24. 11:09
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem cserépben van az erkélyen, sosem vittem még be télire. Teljesen el fog száradni, de nem kell megijedni, tavasszal újra kihajt. Nem is igényes, néha meglocsolom, és ennyi.
2022. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál. Hol szerezted be?
2022. okt. 24. 17:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Melyik fajtája van neked pontosan?
2022. okt. 24. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kertben van, cserépben. A sima októberke, meg tarka levelű változat. Nem tudom már, honnan jöttek, rég megvannak. Tavaszonta szétültetem őket, és árulja apám a helyi piacon.

Kaspóba ne tedd, mert abból nem tud kifolyni a víz, és a pozsgás növények nem szeretik a vízben állást.

Általános virágföld jó, ami viszonylag lazább, nem túl agyagos, kötött.

2022. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Pompás varjúháj van, ismerősnél volt, és tőle kaptam 2 db-ot, elültettem, és azóta csak szaporodik ezerrel. Van még valamilyen csüngő, nem tudom milyen fajta, csak hogy Teréz napon virágzik, azt ajándékba kaptam.
2022. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm.
2022. okt. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!