Kezdőoldal » Otthon » Kert » Belevágtam láncfűrésszel két...

Belevágtam láncfűrésszel két olyan füge ágba amit nem terveztem levágni. Megmaradnak?

Figyelt kérdés
Egyiknél csak a háncs jött le azzal szerintem nem lesz baj, de a másikba beleszaladt olyan 2 centi mélyen. Meg lehet valahogy menteni sebkezelővel vagy más módszerrel az ágat?
2022. nov. 28. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
sebkezelő, tavaszig rátekersz némi műanyag szalagot, és a probbléma pipa.
2022. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tavaly kivágtam csutkára, mert már kb. 4 méter magas bokorrá nőtt.

Idén már csak egyetlen ágat hagytam meg mert most fának nevelem.

Alul viszont több tucat ág bújna ki, ha hagynám.

Magyarul kiirtani se lenne könnyű.

2022. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem maradnak meg. Ha olyan hideg lesz télen.

De a belevágás nem jelent semmi hátrányt nekik. Az már inkább, ha most fűrészeltél le ágakat, mert megzavartad a nedvkeringést, ezért az ágak fagytűrése csökkent pár fokkal. (Alapból olyan -16-18 felé szoktak vastagabb ágak elfagyni. Az első termést már -15-nél elveszíted. És ezek a fokok most csökkentek. Ki tudná előre, milyen lesz a tél.) Egy-két kisebb ág nem számít, de komolyabb metszést csak tavasszal szabad csinálni az ilyen fagyérzékeny növényeknél.

Be lehet éppen kenni sebkezelővel, de én nem tudok olyan ágbetegségről, ami fügét támadna.

2022. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha megsérült az ág, inkább le kell vágni, hiszen a növényi sebek máshogy gyógyulnak, mint az állatiak, másfajta a regenerálódás. Vágd el az ágat a sebzés alatt és felett. A vágási felület majd begyógyul és alatta levő rügy tavasszal kihajt (ha a télen nem fagy el). A levágott felső részt meg dugd le a földbe úgy, hogy legalább 2 rügy kerüljön a földbe. Tavaszra meggyökerezik és lesz egy kis füge csemetéd.
2022. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen hülyeség.

A növényi sebek sokkal könnyebben gyógyulnak, mint az állatok sebei. A növényeknél az az alap, hogy állatok rágják, vihar tördeli őket, tehát a százmillió évek alatt arra alakultak ki, hogy fel se vegyenek egy sérülést. Hidegben persze lelassulnak az életfolyamataik, lassabban gyógyulnak, meg nem is nagyon gyökeresednek a hideg, netán fagyott földben.

Az ág levágása sokkal-sokkal durvább dolog, mert a növény nedvkeringésének teljesen át kell strukturálódni, ami hidegben nem nagyon akar menni, ezért is garantált például, hogy a megmetszett rózsák ágai visszafagynak télen, bármennyire is fagytűrő fajták. A füge pedig a mi éghajlatunkon nem minden telet bír ki alapból, egészségesen se.

2022. nov. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!