Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha 20 éve kivágott cseresznyef...

Ha 20 éve kivágott cseresznyefa mellé fél méterrel ültettem most egy másikat, nem lesz gond belőle?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem feltétlen szerencsés, de csak ide fért el már…

2022. dec. 10. 13:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ahogy leástam mellé a gödröt, nem is találkoztam régi gyökerekkel.
2022. dec. 10. 13:39
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
Eltelt 20 év szerintem nem gond. Frissen nem szabad. Tapasztalat. Nem mennek semmire
2022. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4-5 év után nyugodtan lehet. Onnantól már csak haszonnak számít, ha az elkorhadt gyökér anyagait felhasználja.
2022. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évet vártam csak, nehezen indult meg de 1 2 év után nő mind a bolondgomba
2022. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. dec. 10. 17:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szőlönél nem szoktak,ha beteg volt a szőlő.
2022. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsfánál ott a gyökérgolyva (baktériumos betegség) lehetősége. Még évekig fertőzhet. Meg a talajuntság, ami nem a talajjal függ össze, hanem az előző fa gyökere által kibocsátott hormonokkal. Pár évet amiatt is érdemes várni.

De 4-5 év minden előzményt eltöröl. (Kivéve, ha a közelben álló másik fa viszi át a betegséget. De akkor mindegy, hogy várunk-e.)

2022. dec. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. Akkor jó kis helye lesz valószínűleg :)
2022. dec. 11. 07:30
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
#. Talajuntság ellen tehetünk valamit?
2022. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Esetleg ha kiszedjük a földet a törzs közeléből, a nagyobb gyökerekkel, akkor kevesebb marad a földben, a vékonyabb gyökerek hamarabb elporladnak. Fiatalabb koromban csináltam olyat, hogy mikor a barackosban pótolni akartam a fákat, barack helyére barackot, az öreg fa helyén egy 1 m átmérőjű, 60 centis gödröt ástam, és a gödröt felszínről vett földdel töltöttem fel. De annyit nem ért, mint ami munka volt vele...

Úgyhogy most már csak a tápanyagot pótolom komplex műtrágyával (az is kifogy egy öreg fa helyén, természetesen), aztán a fa majd nőni kezd, ha akar. Még mindig elég sok van, nem számít, ha később fog teremni az új.

2022. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!