Kezdőoldal » Otthon » Kert » 750m2-es telket nehéz felásni...

750m2-es telket nehéz felásni ásóval? Ha igen érdemes lenne kapálógépet venni? Ér az valamit? Vagy kisebb traktort ekével?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
1 nap alatt igen , egy hét alatt már sima ügy . 200eft fölötti kapálógépek már érnek valami .
2023. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy éri meg kis traktort venni,ha környék kis telkeit is szántogatod .

Egy ilyet kell hívni szántani.Ettől függetlenül érdemes venni 1 RK-02 kapáló gépet . Régebbi keveset használt,jó állapotú is jó lenne .Minden kapható hozzá,jó szakértelemmel rendelkező szerelő még a nagyon agyon használtból is szinte újat csinál,a mai kapáló gépek árainál.Merem ajánlani ezt a márkát,25 évi használat után lett felújitva.Kötött talajon dolgozott.Ha lett volna km óra rajt,már 2 x fordult volna .

2023. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen ki telekre nem szabad, illetve tök felesleges gépet venni. Csak a bajnak van, rádszólnak miért zörögsz, nem kapál rendesen, benzin/olaj állandó figyelése, kölcsönkérik,elbasszák, stb...


Fel kell ásatni, vagy sk ásni,testmozgásnak kitűnő. Nekem 600 nm re egy hét kényelmesen elég volt, ráadásulnaz összes nem oda való köveket, vasakat kiszedtem, összegyűjtöttem...a tarackról nem is beszélve.


Tehát kézzel áss(napersze borotvaéles ásóval)

2023. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hogy érdemes e attól függ akarsz e ásni. Én pl abszolút nem akarok. Tavasszal előveszem gépet felrotálok mindent másfél óra alatt és kész. Egy évig megint nem kell. Kölcsönkéréstől még annyit hogy hiába kérik. Úgyse adom.
2023. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A rotációs kapa nem nagyon alkalmas szántásra. A tetejét megforgatod vele, de az semmi. Annyi, mintha az ásó lapját csak a közepéig szúrnád le. A teteje jól fog kinézni, de a lényeg, ahová a gyökerek mennek, tömör marad.

Hívj traktorost, aki mélyen megszántja. Vagy ha fiatal vagy és erős, aki a vasúti sínből is masnit tud kötni, akkor áss. De még a télen (ha ősszel nem csináltad), amikor kicsit meghúz a fagy, de a fagyott részt még át tudod szúrni, akkor a legjobb. Akkor te se leszel saras, meg az ásó lapja se ragad meg.

Azért egy rotációs kapát érdemes venni mindenképpen, akár használtan is, ha értesz hozzá. Nagyban megkönnyíti nyáron a kert gyommentesen tartását a gyümölcsök közt, meg a veteményes kiürült részein. Kisebb kertben nyilván kevesebbet használod.

(Nekem az RK-02 nem a kedvencem, mert röpsúlyos a kuplungja, nem tudok azonnal megállni, mint kézi kuplungossal, ha szembejön egy fa vagy bármi. Van egy régi gépem, de már évek óta nem indítottam be. Tavasszal el is fogom adni, ha még beindul.)

2023. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs valakinek kistraktorja a környéken?
2023. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
14%
6# Szerinted tudjuk melyik környéken laksz?
2023. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Te tényleg ilyen hülye vagy?

A kérdezőnek írtam.

2023. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!