Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet baja a fűnyírónak tőle?

Lehet baja a fűnyírónak tőle?

Figyelt kérdés
Őszről maradt kb fél liter 1:50 keverék. Ha hozzá öntök 4-5 liter tiszta benzint, gond nélkül fel lehet használni a négyütemű fűnyíróba?

2023. jan. 9. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen 4 ütemű fűnyiró,ha keverék maradt bent ?

Ez valami önjáró kis traktor féle,ha ilyen nagy tankja van ?

Na mindegy ennyi keveréknél talán kicsit jobban fűstöl.

2023. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A gyártó milyen arányú keveréket ír elő? Egyébként az 1:50 keverék se a legjobb, kevés benne az olaj, annó a simson beöntő sapkájára a gyár 1:50-est írt, de mindenki olajosabbra keverte, aki nem akarta évente felújítani.

A fűnyírókba álltalában olyan 1:25-ös keveréket szoktak ajánlani a szervizek főleg a damilosokba.

Szerintem tegyél olajat is a plusz benzinhez, mert így nagyon nem lesz jó a kenés.

2023. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nem olvastam végig, most látom négyütemű, vissza vonom amit írtam mert így már nem érvényes.
2023. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A keverék máshonnan maradt de már nincs szükség rá. Viszont akkor fel tudnám használni a négyüteműbe.
2023. jan. 9. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Csak úgy hozzászólva .

A mai korszerű gépek erősebb anyagból készülnek.

Az előírtnál több olaj,inkább káros.Nehezebben indul,és motor nem adja le azt a teljesítményt amire hivatott.Ezek nem Trabantok.

2023. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kétütemű géped, add oda valakinek. Nagy baja nem lenne tőle a fűnyíródnak, de az égés minősége romlik, tehát majdnem annyival többet fog fogyasztani. A lerakódásokról nem is beszélve.
2023. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

nem kell cifrázni...fél liter keverékről van szó, azt akarja hozzáönteni öt liter tiszta benzinhez.


Semmi baja nem lesz a gépnek, nem károsodik semmi, cseppet talán füstöl(ha füstöl)de nem valószínű.


Nem te leszel az első aki keveréket tölt a tiszta benzinhez.

(én fél liter gázolajat töltöttem fél tank tiszta benzinhez, hát az füstölt, de kiheverte)

2023. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

A gázolaj és motorolaj nem ugyanaz.

Tankolásnál a nejemmel is megesett, hogy 5 liter gázolajnál vette észre, hogy benzint kéne. Rátankolt még 35 liter benzint. Nem lett semmi baj.

A motorolajat viszont nem annyira szeretik a gyertyák.

2023. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!