Kezdőoldal » Otthon » Kert » Parasztmályva megmenthető e?

Parasztmályva megmenthető e?

Figyelt kérdés
Fóliaházban akartam teleltetni parasztmályvát, de megfagyott az összes. Az ágai barnák, összenyomhatóak, rothadnak. Föld alatti részét meg lehet menteni?Bárkinek valami ötlete? Vàrom és köszönöm értékes hozzászólásaitokat.

#kertészet #teleltetés #mályva #Virágteleltetés
2023. jan. 15. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor már nincs mit csinálni vele.
2023. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kerti mályvarózsáról van szó, ugye?

Nem jól tudom, hogy ez nem évelő, hanem kétéves növény? Azaz, az első évben tőrózsát fejleszt, áttelel, aztán a második évben virágzik, utána meg elpusztul.

Ha esetleg tévednék, és valódi évelő, azaz több éven át is megmarad, akkor is csak a töve telel át, levelekkel, a szárai nem.

De az az egy kizárható, hogy elfagyott volna, mikor nem is volt igazi hideg. Vagyis, ha levelek nincsenek, akkor ennyi volt. És a kétévesség mellett szavaz.

(Egy kis fóliaház amúgy hajnalban csak úgy 1 fokkal melegebb, mint a külső hőmérséklet. De ez a növény elég jól bírja a fagyokat, utánanéztem a neten, egyes fajtái még a -40-et is átvészelik.)

2023. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nem màlyvarózsa, hanem muskátli. Csak a nem futó fajtáját mi úgy hívjuk hogy parasztmuskátli/parasztmályva.
2023. jan. 15. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha muskátli, akkor annak vége. Ilyenkor a szárak már összenyomhatók, nem kemények. Nyugodjék békében.
2023. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, de ha muskátli, akkor azt kellene írni. Nem azt, hogy mályva, vagy hogy eperfa. Mert mindkettő teljesen mást jelent.

A töve még esetleg élhet. Valamennyi fagyot kibír az álló muskátli, a föld meg szigetel. Ha dugványozott, nem magról van, akkor a föld alatti részek még kihajtanak jó időben. Fogj egy metszőollót, és haladj lefelé centinként, aztán meglátod.

Egy kis fóliasátorban hajnalban jó, ha egy fokkal melegebb van, mint kint. Nem is értem, hogy gondoltad ott a teleltetést.

2023. jan. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!