Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fajta vetőmagot lehet...

Melyik fajta vetőmagot lehet lefújni vegyszerrel?

Figyelt kérdés
Van 56 üres földem amit tavaszra majd be akarok vetni kukoricával és napraforgóval de permetezni szeretném majd és azért kérdezem hogy inkább melyik lenne a jobb vagy mit javasoltok?

2023. jan. 21. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A földet hektárban mérik.
2023. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A Pioneer a jobb.

Persze megfelelő csapadék nélkül egyik se jó.


Az 56 hektáron meg 4-5 millió lenne a vetőmagköltség a jobbikból.

Van +talajelőkészítes,+vetés,+vegyszer még az aratásig nem érsz.

2023. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Srácok Mezőgazdasági mérnök vagyok, de nem teljesen értem a kérdezőt. Hogy lehet 1Ha-nál nagyobb területen végzettség nélkül gazdálkodni? Végzettséggel nem kérdez ilyet, vagy vette az Aranykalászost?
2023. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ha családtagok veszik majd nekiajándékozzák a földet, akkor lehet magánszemélynek is elég nagy földje. én csak azt a sok vegyszert nem értem miért kell erőltetni főleg, ha nem ért valaki hozzá.
2023. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

csinálhattál volna negyedik rublikát egyik se vagy egyéb lehetősséggel.

ajánlanám a rédei kertimagot. nem tudom mennyire bírja a vegyszert, de azt tudom, hogy jól el van nélküle. utánanéztem a felsorolt vetőmagoknak: mind f1-hibrid vagy gmo, alkalmatlanok többedik generációs vetőmag kinyerére, eggyiket se ajánlanám, mivel ezzel a renszerrel elég költséges és nem túl környezetbarát a földmüvelés. inkább keress fel egy agrármérnököt, vagy add el a földeket, esetleg ülj be az iskolapadba és utána gondolkozz el, hogy mit és hogyan szeretnél termeszteni.

2023. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rédei kertimag?


Valahogy még nem tálálkoztam vele normális táblában. Otthonra, a tyúkoknak 500 négyzetméteren jó lehet.

2023. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!