Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elültethető majd a kicsit...

Elültethető majd a kicsit penészes fokhagyma? Mikor kellene elültetni, ha lehet?

Figyelt kérdés

Tavaly kelt néhány fokhagyma a kertben, még az előző tulaj ültethette (2020. év végén vettük meg a házat), mert én nem ültettem fokhagymát egyik évben sem. A veteményes mellett lévő bokor tövében kelt ki, gondolom az ásás során kerülhetett oda. Virágos bokor nyeséséig nem vettem észre. Már felmagzott volt, kiszedtem a magokat, száradás után kis dobozban a speizban tároltam, hátha elültethető lesz, próbaképpen. Ma néztem rá, néhány szem penészedik, penészes szaga is van, viszont emellett kicsi csíra már van a tetején. Érdemes így is elültetni, ha igen, mikor kellene elrakni a földbe? Április végén, május elején szoktam veteményezni.

Arra is gondoltam, hogy kis virágládába rakom, de nem fér el a házban sehol.



2023. febr. 1. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próba-szerencse.
2023. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hómentes, porhanyós földbe már dughatod is. A fokhagyma mindent kibír.
2023. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk pár napja elég enyhe idők vannak, hó is talán csak 2-3 alkalommal volt ezen a télen kis mennyiségben. Ha elrakom a földbe, később pedig fagyok, havas-esős idők lennének, akkor nem rohadna el a földben a jobb időkig?
2023. febr. 1. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
De igen. Meg kell várni, olyan idő legyen, hogy gyökerezni tudjon a földben mert különben rothadásnak indul. Amik most a földben vannak azokat már rég elültették.
2023. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A penész még a kisebb baj. A nagyobb az, hogy ilyen vackokat nem szabad elültetni, mert kicsi gerezdből kicsi fej lesz. Ha nem teljesen egészséges, akkor meg még kisebb. De különben is, amelyik fajtának a tetején bulbili fejlődik, az nem való semmire.

Március elején vegyél pár fej szép tavaszi fokhagymát, szedd gerezdekre, és azt duggasd. Akkor legalább esélyed lesz szép hagymát termelni.

(Hihetsz nekem, 40 éve termeljük eladásra.)

2023. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem nem zavarna, ha kisebb fej lenne belőle. Annyira úgysem fogy nálunk a fokhagyma, ezért nem ültettem korábban. Ezt is csak véletlenül találtam meg a bokor tövében. Próbaképpen szedtem le a magokat, hátha.

Lehet jobb lenne inkább kidobni és más zöldségnek felhasználni a helyet a kertben.

2023. febr. 2. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!