Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell a vörös pókliliomm...

Hogyan kell a vörös pókliliommal törődni?

Figyelt kérdés

Milyen föld kell hozzá, ha megkapom a hagymát mikor és mekkorába ültessem? Utána mikor ültessem ki?

Terasz virágként túlélné, ha bevinném teleltetni?


2023. febr. 15. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahonnan vetted, azt írják, hogy télálló? Az összes magyar oldal, ahol néztem, azt írja, hogy nem télálló. Angol nyelvű oldalakon viszont olyan adatok vannak, hogy ezek szerint csak a nagyon kemény teleket nem éli túl kint, ilyen -20 körül.

(Nekem csak a rózsaszín Lycoris van, az kint él már vagy 15 éve.)

Abban mindenesetre biztos lehetsz, hogy a szobai tartást nem fogja szeretni. Lehet, hogy túléli, de hogy virágzás nem lesz, az biztos.

Ha edényben tartod, akkor talán tudsz neki találni hideg helyet a nagyobb fagyok idejére, ahol ideiglenesen elvan egy hetet.

Sok értelmét nem látom az edényben tartásnak, mert egy évig foglalja a helyet, két hét virágzásért.

Általános virágföld megfelelő, valami nem túl agyagos fajta.

2023. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem írtam sehol, hogy télálló. Mondtam is, hogy bevinném a valahova telelni.

A hely nem probléma, semmi sincs a teraszon és jó nagy.

A rózsaszín tud telelni, a pirosról úgy olvastam nem bírja. Akkor hol tudnám teleltetni, ha nem a lakásban?

2023. febr. 16. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan helyen teleltesd, ahol fagypont közelében van a hőmérséklet, azaz, nem hajt ki a meleg és számára sötét helyen. Mert akkor már ki se rakhatod, mivel ha kihajtott, a hidegtűrésnek annyi. Kisebb fagyot túl fog élni, ha úgy adódik, de csak ameddig nem kezdett kihajtani. Pl. egy fűtetlen zárt garázs vagy melléképület megtenné, ott letakarva a tél nagy részében elvolna. Ha meg tényleg -10-re esik bent a hőmérséklet, akkor beviszed pár napra valami hűvös helyre. Egy-két hét alatt nem kezd kihajtani még 15 fokon se, ha addig hidegben volt.

Van esetleg vízóraaknád? Decembertől február végéig az jó lenne. Ott nem lehet nagyon mínusz, mert elfagyna a víz. Akkor meg csak a túlmelegedést kell megakadályozni, pl. vastag hungarocell lappal, régi szőnyeggel. Én mostanában a dáliákat teleltetem ott, mert azok igénylik a nedves levegőt. Az amarilliszek pedig egy olyan helyiségben telelnek csupaszon, ahol 0-10 fok közt van a hőmérséklet egész télen.

Neked földben kell teleltetni, öntözve, mert már ősztől folyamatosan neveli a gyökereket, ahogy a tulipán, jácint, nárcisz is. Csak az a különbség, hogy ez tavasszal csak leveleket hoz, aztán azok leszáradnak a tavaszi virágokéival együtt, majd nyár végén a földből előbukkannak a csupasz virágszárak.

2023. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!