Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fák, melyek nem nőnek (hosszú-...

Fák, melyek nem nőnek (hosszú-hosszú idők alatt) nagyon magasra - léteznek? Vagyis mely fák (netán magasabb bokrok?) néhány év alatt elérik a kisebb (7-8-10 méteres) magasságukat?

Figyelt kérdés

Díszfa, vagy gyümölcsöt hozó - ez már mindegy.


Az a lényeges, hogy mivel kis (vagy csak a többihez viszonyítva kisebb, ha már - esetlegesen - nem lehet parányi) magasságú, hamar érje el az alacsony magasságát.


Ha vannak ilyen növények egyáltalán. Nagyon bízom benne, hogy ismertek ilyen fajtákat, vagy legalább tudtok jó találatokat hozó angol/magyar Google keresőszavakat ajánlani. Fontos lenne!


(Ezek az akár négy méteres magassággal kapható, csak munkagéppel ültetni lehetséges fák azért nem opciók egyedül, mert úgy tudom alaphangon 50, de inkább 100 eFt egy-egy ilyen fa. Ami még nem is lenne probléma - ha alig kellene belőlük, teszem azt csupán öt, vagy tíz igen kevéske példány. Így ezt a lehetőséget sajnos el kell felejteni, kérdésekre a választ elég, ha egyedül én tudom.)



2023. febr. 21. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyírfélék, fűzfélék.
2023. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2023. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen fa, amilyet keresel.

Vannak fák, amik nem nőnek nagyra, de ezek lassabban is lesznek csemetéből felnőtt fák.

Meg vannak gyorsan növő fák, de ezek nagyra fognak nőni. Pl. az említett nyír és fűz is meg tud nőni 20-25 m-esre. Nemesített fajtáik vannak, amik nem nőnek annyira nagyra, de ezeknek is kell vagy 10 év, mire nagyok lesznek. Gyümölcsök közül pl. a cseresznye, sárgabarack meg az alma viszonylag gyorsabban növő, 10 év múlva már nagy fák lesznek. De ezekkel az a baj, hogy foglalkozni is kell velük, metszeni, permetezni, és szerintem ez neked nem fekszik.

2023. febr. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alma, körtefa nem nő magasra.

Díszfából sok van,galagonya,díszalma

2023. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hármas, akkor ezt rosszul feltételeztem, így akkor viszont nem baj, ha magasra nő majd akármelyikük.


Új felvetés:


Ezek közül (melyek a többihez viszonyítva gyorsan nőnek) melyiknek lesz szép, terebélyes (nem csak felfelé, oldalirányban is) lombkoronája?


Vagy vannak erre megfelelő találatokat kínáló angol, magyar Google keresőszavak?

2023. febr. 22. 17:47
 6/10 A kérdező kommentje:
A metszéssel pedig nem lesz gond! 😉
2023. febr. 22. 17:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Bokrok közül vannak, melyek legalább három méteresre nőnek?
2023. febr. 22. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Babérmeggy szép is csak kell neki 15 év.
2023. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Selyemakác.
2023. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:

A csoda sövénynek titulált turkesztáni szilt ha fának neveled, hihetetlenül gyorsan nő meg. Nem szabad bokornak nevelni mert hihetetlenül agresszívan terjeszkedik és vastagodik. Nekem van hozzá szerencsétlenségem. Csak fának tudom elképzelni. Nem igényel gondozást, nagyon gyorsan növekedik, 10-20 m magas lesz

Rá kell keresned a google-n. Bokornak a japán birset ajánlom. Gyönyörű virágzása van, viszonylag hosszú ideig. Szintén a neten keress rá a képeire.

2023. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!