Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárga, fövenyes földbe érdemes...

Sárga, fövenyes földbe érdemes vetni?

Figyelt kérdés

A veteményes kertben évek óta kihívást jelent egy rossz helyen lévő, alapvetően nem túl nagy domb.

Fövenynek hívjuk, míg mások sárga földnek, korábban vízzel keverve téglák összetapasztására használtuk.

Évek óta kerülgetem, szinte körbe van vetve mindig, ám az a területkiesés, amit a domb okoz, elég nagy, és nem is túl szép látvány.

Korában a rotációs kapával a széléről már kavartunk bele a földbe egy kis mennyiséget, tavaly például a fokhagyma egy része volt kénytelen abba a földbe kerülni, de nem láttam fejlődésbeli problémákat emiatt.

Sok éve kertészkedem, mindenem a kert, de ezzel a földdel kapcsolatban úgy érzem, meg vagyok lőve, nem tudom mit kéne tennem vele.

Elég tömör, így az elhordása, más területre áthelyezése nem megoldható, ráadásul a hosszú évek alatt rendesen beleforgott már a talaj mélyebb rétegeibe is.

A kérdésem az, hogy végzetes hiba lenne-e a veteményes területének növelése érdekében az egészet elegyengetni?



2023. febr. 27. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek benne kövek, vagy oda nem illő dolgok, akkor szerintem semmi probléma nem lesz belőle.
2023. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fövenynek a homokos, üledékes talajt nevezik. Ez meg, a leírás alapján, inkább agyag. Nagyon nem mindegy, hogy a kettő közül melyik. Ez eredetileg az ottani talaj, vagy odavitette valaki, vagy esetleg vályogház maradványa?

Nagyon nagy mennyiség? Nem lehetne viszonylag olcsón elvitetni? Az, hogy kemény, nem elég indok, csak esetleg a mennyisége.

Ha agyag, akkor a talaj víztároló képességét növelni fogja. Viszont könnyebben lesz levegőtlen, ha letömörödik. Ha óvatlanul locsolod, vagy özönvízszerű eső esik, akkor összeáll, és az ásót nem tudod beleszúrni, ha kiszáradt... Ha a sorközt nem kapálod mélyen néhányszor, akkor nagy repedésekkel lesz tele a kerted, amiket behúzni se tudsz, a keménység miatt.

Amennyiben a kert többi része nem túl kötött, akkor meg lehet csinálni, hogy széttalicskázod, és beforgatod. Csak minél nagyobb területre kerüljön, minél vékonyabban, mert akkor kisebb eséllyel leszel mérges magadra utólag...

2023. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
Próbáld meg.
2023. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!