Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy átlagos nagy termetű...

Zalan2003 kérdése:

Egy átlagos nagy termetű barackfa ami kis kajszibarackokat termel egészpontosan "Rózsakajszi" egy ilyen fa átlagosan hány kilogramm termést hozhat ha jó a termés? vagy Átlagban hány darab barackot hoz? Azt tudom hogy nalunk sok vödör megtelik vele?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2023. márc. 4. 22:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat kijelentő csak a gyak kérdés végett ki tettem a ? -t hogy ki írhassam.
2023. márc. 4. 22:47
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
A mi- szerintem- átlagosnak mondató barackfánk kb. 5-8 Kg termést terem egy átlagos évben, de volt olyan is, hogy 5 darab(!) barack érett be rajta.
2023. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem a Természettudományokhoz kellett volna tenni, hanem a Kerthez.

A Rózsakajszin nem kis gyümölcsök teremnek. Legfeljebb akkor, ha elhanyagolt a fa, nincs metszés, tápanyag-utánpótlás, növényvédelem. Amúgy viszonylag nagy termésű fajta.

Azt nem tudom, mekkora neked egy átlagosan nagy barackfa. De mondjuk teremhet egy nagyobb fán 1,5-2 mázsa barack. Mondjuk, 7 deka egy szem, számold ki. Ha aprót terem, akkor lehet, hogy csak 3 deka egy szem. (Nekem van igazán nagy barackfám, tavaly a soha nem látott aszály miatt csak 4 mázsa termett rajta, korábban volt már 5 is.)

2023. márc. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező

Apró barack akkor szokott lenni ha túl sok a virága, termése és emiatt nem nagyobbak. Ilyenkor érdemes ritkítani kicsit ha nagyobbakat szeretnél.

A termés mennyisége a pár darabtól a több mázsáig változhat az időjárás és más tényezők függvényében.

Nekünk kicsi barackfánk van, de volt olyan évünk hogy egy szem barackot sem kellett venni a befőzéshez, evéshez mert ekkora termése volt, de most már sokadik évben alig volt rajta termés mert elfagytak a virágai. Ha pedig elkap egy fertőzést a fa akkor az megint probléma lehet.

2023. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!